Menu Zamknij

piątek 7 maja godz. 19:00
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
 (brak możliwości wejścia)
wirtualny koncert immersyjny 360°
transmisja

Hob-beats Percussion Group w składzie:
Mateusz Bednarczyk
Jan Gralla
Gabriel Jasiorowski
Magdalena Kordylasińska-Pękala
Miłosz Pękala – kierownictwo muzyczne
Jakub Radwański
Bartłomiej Sutt
Adam Świstulski
Marianna Zagrodzka

Agata Pankowska – choreografia, wykonanie

reżyseria dźwięku i obrazu:
Przemysław Danowski
Kajetan Zakrzewski
realizacja dźwięku:
Piotr Łosiak

w programie:

Zbigniew Penherski (1935-2019)
Incantationi I dla 6 perkusistów (1972)
Andrzej Jakuszew
H.C.A.B. 847 dla 4 perkusistów (2020)
Zbigniew Bargielski
Hierofania I dla 5 perkusistów (1996)
Krzysztof Kicior
métensomatose na 4 perkusje (2021)*
Marian Borkowski
Dynamics II na 6 perkusistów (2010)


sobota 8 maja godz. 19:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętej Trójcy (brak możliwości wejścia)

transmisja

La Tempesta w składzie:
Jakub Burzyński – kontratenor, kierownictwo artystyczne
Adam Sławiński – tenor
Andrzej Marusiak – tenor
Martin M. Sobczyk – baryton
Roman Wawreczko – bas

Leszek Lorent – instrumenty perkusyjne

w programie:

Josquin Desprez (ok. 1450-1521)
De profundis clamavi
Mikołaj Zieleński (1560-1620)

In Monte oliveti
Carlo Gesualdo da Venosa (1566-1613)
Tribularer si nescirem

Già piansi nel dolore
Languisce al fin
Moro, lasso
Ancide sol la morte

Ancor che per amarti
„Mercè!”, grido piangendo

utworom towarzyszą improwizowane interludia Leszka Lorenta

niedziela 9 maja godz. 18:00
Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15 (brak możliwości wejścia)

transmisja

Joanna Freszel – sopran
Artur Janda – bas baryton

Kwartet Polonika w składzie:
Paulina Kusa – I skrzypce
Anna Szalińska-Zaziębło – II skrzypce
Magdalena Małecka-Wippich – altówka
Krystyna Wiśniewska – wiolonczela

Magdalena Małecka-Wippich – reżyseria, libretto i teksty piosenek
Małgorzata Strzałkowska – teksty piosenek
Marta Kodeniec – kostiumy
Anna Seniuk – konsultacje aktorskie

w programie:

Maciej Małecki
Operowy zawrót głowy – mini opera dla dzieci (2017)

Licencja na publiczne wykonanie utworu została udzielona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, z którym umowa nie obejmuje praw autorskich Małgorzaty Strzałkowskiej

poniedziałek 10 maja godz. 19:00
PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23
 (brak możliwości wejścia)

transmisja

Kuba Sokołowski – fortepian
z gościnnym udziałem Szábolcsa Esztényi’ego

w programie:

Szábolcs Esztényi
Muzyka Kreowana nr 3 in memoriam Tomasz Sikorski (1989)

Jan Gaca
5 melodii ludowych: (lata 40-te XX w.)
– Oberek ciągły
– Od Przysuchy chmura idzie
– Nie ruszą koniki drobno
– Mazurek po Zarasiu
– Mazurek po Wandzie Osińskiej
Szábolcs Esztényi
Muzyka Kreowana nr 1 in memoriam Andrzej Bieżan (1987)


wtorek 11 maja godz. 19:00

Kościół Ewangelicko-Reformowany, al. Solidarności 76a
 (brak możliwości wejścia)

transmisja

Michał Markuszewski – organy

w programie:

August Freyer (1801-1883)
Wariacje koncertowe n.t. Lvova op. 2
Feliks Rączkowski (1906-1989)
2 Chorały na organy (1945):
Ach, mój Jezu
Gorzkie żale

Tadeusz Machl (1922-2003)
Etiuda nr 5 (1960)
Marian Sawa (1937-2005)
Partita „Wesoły nam dzień dziś nastał” (1980)
Paweł Łukaszewski
Souvenire (1999)
Juliusz Łuciuk (1927-2020)
Preludia Maryjne (1982)
Augustyn Bloch (1929-2006)
Fantasia per Organo (1953)
Michał Markuszewski
improwizacja


środa 12 maja godz. 19:00

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (brak możliwości wejścia)

transmisja

Sikora Piano Duo w składzie:
Marta Wójcik-Sikora – fortepian
Jakub Sikora – fortepian
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent

Roman Maciejewski (1910-1998)
Kołysanka/Berceuse na dwa fortepiany (1938)
Romuald Twardowski
Improvvisazione e toccata na dwa fortepiany (1974)
Hanna Kulenty
Van na fortepian na cztery ręce lub na dwa fortepiany (2014)
Paweł Łukaszewski
Pearl of wisdom na dwa fortepiany (2005)
Aleksander Kościów
Liber figurarum aquae na dwa fortepiany (2002)
Marta Ptaszyńska
3 Interludia na dwa fortepiany (1969)

***

Władysław Słowiński
Jesienna opowieść na kwartet smyczkowy – wersja na orkiestrę smyczkową (2007/2020)
Edward Sielicki

Deszcze na fortepian na 4 ręce i orkiestrę smyczkową (2012/2013)
Cherrapungi
Sople lodu
Europa po deszczu
Regentag (Deszczowy dzień)
Las w deszczu

Sławomir Czarnecki
Narew Concerto op. 62 na orkiestrę smyczkową (2019)


* prawykonanie