Menu Zamknij

Katarzyna Glensk

Utalentowana polska pianistka, koncertuje jako solistka i kameralistka. W 2018 roku zadebiutowała wraz ze skrzypaczką Joanną Okoń w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Występowała w wielu krajach Europy oraz w Rosji i Chinach. Współpracowała z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, regularne występuje z recitalami chopinowskimi, zapraszana jest na festiwale muzyczne.
Jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalli oraz klasie kameralistyki prof. Mai Nosowskiej. Naukę kontynuowała na studiach podyplomowych u prof. Jana Ekiera oraz prof. Bronisławy Kawalli. Sztukę pianistyczną doskonaliła jako stypendystka Trinity College of Music w Londynie.
Katarzyna Glensk w dorobku ma wiele nagród i wyróżnień, m.in.: I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Duetów Kameralnych im. L. Janačka (Brno), I nagrodę na L. Smith Duo Prize (Londyn) – obie w duecie z Ewą Mizerską, I nagrodę na The Chopin Prize (Londyn) oraz II nagrodę w konkursie E. Schumann Duo Prize (Londyn).
Artystka stale współpracuje ze znakomitymi instrumentalistami: skrzypaczką Henryką Trzonek (Frankfurt), klarnecistą Erwinem Thomczykiem (Darmstadt).
Wraz ze skrzypaczką Joanną Okoń, w 2018 roku, nagrała płytę z nieznanymi utworami kompozytorów polskich Polish Impressions. W duecie z wiolonczelistką Evvą Mizerską nagrała płytę z utworami Krzysztofa Meyera.
Z okazji Roku Chopinowskiego pianistka nagrała płytę z utworami tego kompozytora. Katarzyna Glensk prowadzi aktywną działalność pedagogiczną, będąc nauczycielem dyplomowanym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.