Kuba Sokołowski
Pianista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Do jego głównych obszarów działania należy szeroko pojęta muzyka improwizowana i współczesna klasyka. W 2019 nagrał dwie płyty dla wytwórni Bôłt Records: z prof. Szábolcsem Esztényim i Pawłem Stasiewiczem.
Członek zespołu Magnolia Acoustic Quartet, z którym zrealizował dwie koncertowe płyty dla oficyny For Tune Records – album Boozer powstał we współpracy z Maciejem Obarą i Tomaszem Dąbrowskim.
Laureat konkursów Jazz Juniors i Dolina Kreatywna.
W 2014 jako trzeci Polak w historii odbył prestiżowy kurs SIM Summer Intensive w Brooklyn Conservatory of Music, gdzie pracował z Timem Bernem i Ralphem Alessim.
W 2017 roku, na festiwalach „Warszawska Jesień” i „Sacrum Profanum” uczestniczył w projekcie koncertowym Górecki-Muzyczki pod kierunkiem artystycznym Evana Ziporyna. W 2018 roku nagrał wraz z Mikołajem Pałoszem Diabelskie Skrzypce L.Hillera na zamówienie wystawy SEPR w ZKM Karlsruhe. 2020 rok to realizacja projektu Radical Songbook we współpracy z Ośrodkiem Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” i fundacją Automatophone.
Obecnie jest wykładowcą UMFC na Wydziale Baletu i tańca.
Na program koncertu składają się utwory autorstwa Szábolcsa Esztényi’ego i Jana Gacy. Wybór pracy nad cyklem Muzyk Kreowanych sięga jeszcze czasów studiów, gdzie pod okiem prof. Esztényi’ego odbywała się praca wykonawcza nad owym cyklem. Otwarta forma tych utworów pozwoliła na ciągłe rozwijanie i negację myśli muzycznych na przestrzeni lat, co pozwoliło skrystalizować ten materiał i uwiecznić go na krążku wydanym w 2019 roku (Bołt Records).
Muzyka kreowana nr 3 in memoriam Tomasz Sikorski to swego rodzaju trans i medytacja nad poszczególnymi strukturami opartymi oczywiście o styl, jaki dedykowanemu przyświecał w twórczości własnej.
Muzyka kreowana nr 2 in memoriam Andrzej Bieżan została przeze mnie na nowo zrealizowana. Struktury improwizowane na preparowanym fortepianie towarzyszą zapisanym alfabetem Morse’a czterem wierszom Haiku, rytmicznie zrealizowanym przez dwóch pianistów.
Cykl 5 melodii ludowych Jana Gacy wziął swój początek w 2020 roku. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” i fundacją Automatophone tradycyjna muzyka ludowa została współcześnie odczytana i zrealizowana jako projekt Radical Songbook, z którego pochodzą między innymi wykonane podczas dzisiejszego koncertu melodie.