Julita Mirosławska

w 2004 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalny Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasieprof. Jadwigi Rappé.

Jeszcze jako studentka w 2003 roku została solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie z powodzeniem zadebiutowała w trzech czołowych rolach m.in. jako Królowa Nocy w operze Czarodziejski flet, Cherubin w Weselu Figara oraz Sylwia w Ascanio in Alba. Czterokrotnie uczestniczyła w tournées do Hiszpanii i Japonii, kreując role w operach Mozarta. Przez trzynaście lat brała aktywny udział w corocznym Festiwalu Mozartowskim.

Ma na swoim koncie dziewiętnaście partii m.in. w operach Händla, Mozarta, Webera, Rossiniego, Rameau. Prowadzi także aktywną działalność koncertową, występując z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą (partie solowe m.in. w Requiem W. A. Mozarta oraz Porach roku J. Haydna w Niemczech). Współpracuje z filharmoniami w całej Polsce, a także z zespołami muzyki dawnej, takimi jak Concerto Polacco, Il Tempo, La Tempesta, Narol Baroque.

W 2012 roku, wraz z Jakubem Burzyńskim, zainicjowała warszawski festiwal muzyki dawnej Barok w Radości.

Nagrała jedenaście albumów CD i DVD, m.in. z muzyką wydanych przez Arts, Dux, Musicon i Fundację Pro Musica Camerata.

Od października 2017 jest solistką Polskiej Opery Królewskiej, gdzie wciela się m.in. w rolę Zosi w przedstawieniu Dziady-Widma St. Moniuszki oraz Cherubina i Barbariny w Weselu Figara a także Zerliny w Don Giovannim W. A. Mozarta.