Marcin Jachim

urodzony 22 listopada 1993 roku w Warszawie. Kompozytor. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku sześciu lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W październiku 2013 roku podjął studia
w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w klasie kompozycji prof. Marcina Błażewicza. W 2018 roku uzyskał tytuł magistra sztuki, otrzymując dyplom z wyróżnieniem,
a następnie rozpoczął studia doktoranckie na macierzystej uczelni. W 2017 roku ukończył również podyplomowe studia Menadżera Muzyki, organizowane przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

Marcin Jachim dwukrotnie został laureatem ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Kompozytorów, organizowanego przez Filharmonię Gorzowską w ramach II i III Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara: III nagrody za utwór na duet multiperkusyjny Kadesh (2014) oraz Nagrody Głównej za poemat symfoniczny Afekty (2015).

Uczestniczył w II i III edycji programu Muzyka Naszych Czasów, którego założeniem jest promocja polskiej muzyki XXI wieku oraz włączenie jej do obiegu szkolnictwa artystycznego. Jego utwory były wykonywane m.in. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Filharmonii Gorzowskiej oraz Filharmonii Bałtyckiej, a także na estradach wielu polskich szkół i uczelni muzycznych.