Krzysztof Kicior

urodził się w 1992 w Katowicach. Jest absolwentem Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie oraz Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności szlifował na warsztatach i kursach w instytucjach takich, jak m.in. University of York, Berklee College of Music oraz Harvard University.

Wielokrotnie zwyciężał w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach solfeżowych, m.in. w Bielsku-Białej (2009), Wrocławiu (2010, 2012), Gdańsku (2016) oraz Ljubljanie (2015, 2017).

W 2017 otrzymał wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Józefa Patkowskiego w Krakowie, a w 2018 został wybrany do udziału w białoruskim festiwalu kina niemego „Kinemo”.

Od 2014 jest członkiem Audio Engineering Society. Od 2016 przewodniczy Warszawskiej Sekcji Studenckiej AES, a od 2018 wchodzi w skład międzynarodowego Diversity & Inclusion Committee w ramach tej samej organizacji.

W 2018 otrzymał nagrodę Brytyjskiej Sekcji Audio Engineering Society za poster naukowy „The Chopin Trail” oraz zwyciężył w Konkursie Nagrań na 144. Międzynarodowej Konwencji AES. W 2019 koordynował I Ogólnopolski Konkurs Nagrań OSKArec, a także zdobył w nim II nagrodę.

Do tej pory odbył kilka międzynarodowych tras koncertowych, występując w prestiżowych salach Europy i Azji. Występował m.in. w Polsce, Belgii, Słowenii, Kazachstanie, Kirgistanie i Tajlandii. Udzielał klas mistrzowskich w Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Astanie (Kazachstan) oraz Jerudong International School w Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam).

Obecnie studiuje na I roku studiów magisterskich Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Aleksandra Kościowa.