XXVI WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE

12-19 maja 2012

 

 

12 maja 2012    godz. 19.00  

Kościół Ewangelicko-Reformowany

 

Zespół Muzyki Dawnej MUSICA NOVA w składzie:
Esther Labourdette - cantus
Christel Boiron - cantus
Marie-Claude Vallin - alt
Lucien Kandel - alt
Jérémie Couleau - tenor
Xavier Olagne - tenor
Thierry Peteau - tenor
Marc Busnel - bas
Guillaume Olry - bas

 

Josquin Deprez Stabat Mater
Johannes Ockeghem Missa prolationum
Kyrie
Gloria
Johannes Ockeghem Salve Regina
***
Johannes Ockeghem Missa prolationum
Credo
Sanctus
Agnus Dei
Josquin Deprez Inviolata, integra et casta es Maria
                     

14 maja 2012  godz. 19.00      

Studio Koncertowe PR im Witolda Lutosławskiego

 

Marcin Masecki – fortepian

 

Sonaty Scarlattiego i ich dekonstrukcja

                      

15 maja 2012 godz. 19.00

Studio Koncertowe PR im Witolda Lutosławskiego

 

Koncert laureatów konkursów

                          

          Aleksandra Świgut – fortepian  
          Marcin Zdunik – wiolonczela

 

Claude Debussy Sonata na wiolonczelę i fortepian (1915)
Prologue
Serenade
Finale
Jerzy Bauer
Passacaglia na wiolonczelę i fortepian
Andrzej Bauer
Duotone na wiolonczelę solo
Paweł Szymański
Kaleidoscope for M.C.E. na wiolonczelę solo
   
                                    ****

Igor Strawiński
Suite Italienne na wiolonczelę i fortepian (1933)
Introduzione
Serenata
Aria
Tarantella
Menuetto e Finale
Rodion Szczedrin
À'la Albéniz na wiolonczelę i fortepian (1959)

 

16 maja 2012 godz. 19.00

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki

 

Jutro– dramat muzyczny na podstawie noweli Josepha Conrada z muzyką Tadeusza Bairda (TVP (1973)
            Bogdan Hussakowski – scenariusz i reżyseria 
            Jerzy S. Sito – scenariusz i teksty pieśni
            Mieczysław Jahoda – zdjęcia

 

17 maja 2012  godz. 19.00                

Zamek Królewski   Sala Wielka

 

Alina Mleczko – saksofon
Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej
Krzysztof Słowiński – dyrygent

 

Feliks Łabuński
Suite for String Orchestra in Three Movements (1941)
Grzegorz Duchnowski
Wariacje kurpiowskie na orkiestrę smyczkową*
Edward Sielicki
Differentia specifica (Una fantasia quasi tango) na saksofon sopranowy i orkiestrę smyczkową* (2006/2009)

***

Zbigniew Penherski
Mała suita w staromodnym stylu na kameralną  orkiestrę smyczkową (1999)
Grażyna Pstrokońska-Nawratil
Ice-land na orkiestrę smyczkową (2011)
Ice
Land (1999)
Krzesimir Dębski
Trois nouvellettes na smyczki* (2012)

 

18 maja 2012  godz. 19.00    

Zamek Królewski      Sala Koncertowa

 

Kameralistyka instrumentalna

 

Jan Kalinowski – wiolonczela
Bartłomiej Kominek – fortepian 
Janusz Wawrowski – skrzypce
                       
Paweł Strzelecki
Ballada na fortepian
Miłosz Bembinow
Cantus Perforatus na wiolonczelę solo (1999)
Tomasz Jakub Opałka
Fil d'araignée na skrzypce solo (2012)
Paweł Łukaszewski
 Trio na skrzypce, wiolonczelę i fortepian (2008)
Lento
Larghetto
Presto

***

Astor Piazzolla
Cztery Pory Roku na trio fortepianowe

 

                       

19 maja 2012  godz. 17.00             

Zamek Królewski      Sala Koncertowa

 

            Kwartet Wilanów w składzie:
                    Tadeusz Gadzina – skrzypce
                    Paweł Łosakiewicz – skrzypce
                    Ryszard Duź – altówka
                    Marian Wasiółka – wiolonczela

 

Aleksander Tansman
Kwartet smyczkowy nr 6 (1944)
Andante sostenuto – allegro moderato
Adagio cantabile
Allegro agitato
Vivo
Władysław Słowiński
Funebre na kwartet smyczkowy* (2012)

***

Tadeusz Baird
Kwartet smyczkowy (1957)
                        Andante
                        Allegro ma non tanto
                        Adagio molto tranquillo
Krzysztof Penderecki
III Kwartet smyczkowy (2008)

                                        

*prawykonanie