Iwona Kisiel

urodziła się w 1972 w Warszawie. Kompozytorka, absolwentka Warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny) w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Rudzińskiego oraz dyplomowana wiolonczelistka w klasie prof. Mariana Raczaka w PSSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie.

W jej dorobku kompozytorskim znajduje się muzyka kameralna, symfoniczna, utwory na orkiestrę smyczkową, ponad 20 pieśni na głos i fortepian do wierszy między innymi Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej, Jarosława Iwaszkiewicza, Joanny Janiszewskiej oraz Krystyny Królikowskiej.

Pieśni wykonywane były podczas Warszawskich Spotkań Muzycznych w roku 2009, 2010 i 2016, na koncercie „Żywioły” w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w roku 2010 oraz na wielu koncertach w ówczesnej Akademii Muzycznej.

Szczególne miejsce w jej twórczości zajmuje muzyka rozrywkowa.

Jest autorką ponad 60 piosenek do słów m. in. Olgi Bończyk (piosenki wydane na płycie O. Bończyk Piąta rano), Asji Łamtiuginy (piosenka Zdradził mnie znalazła się w autorskim spektaklu poetki pt. Zakochaj się na śmierć), Doroty Czupkiewicz, Marka Waszkiewicza, Roberta Bernatowicza, Wojciecha Darda-Ledziona.

Iwona Kisiel jest też autorką muzyki dla dzieci, w tym dwóch sztuczek teatralnych pt. Ratuj Raku Szczypacy (do tekstu Marka Waszkiewicza) oraz Bajka o dobrej Pani Wróżce i Mamie, która nie umiała opowiadać bajek (do tekstu Krystyny Królikowskiej-Waś), oraz piosenek dla dzieci.

Kompozytorka współpracowała z kabaretem At-Hok (aranżacja utworów), z Domem Kultury na Ochocie (aranżacja piosenek dla dzieci), agencjami reklamy (reklamy radiowe i telewizyjne, jingle).

W 2016 otrzymała Zamówienie kompozytorskie (Program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Instytut Muzyki i Tańca).

Od 2002 pracuje w Polskim Towarzystwie Muzyki Współczesnej, w którym organizuje różne wydarzenia muzyczne.

Jest obdarzona zdolnością chromestezji (słyszenie w kolorach).