Aleksander Kościów

urodził się w 1974, ukończył kompozycję w klasie prof. M. Borkowskiego i altówkę w klasie prof. B. Sroczyńskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie obecnie prowadzi klasę kompozycji. Wykładał również zagranicą: w USA i Niemczech w ramach kursów kompozytorskich, w Daegu (Korea Płd.) na Keimyung University jako visiting professor w latach 2009-2010 oraz 2014-2016.

Współpracował z takimi zespołami, jak: Chór Polskiego Radia, Schola Cantorum Gedanensis,ProModern, Hybrid Ensemble, London Sinfonietta, Orkest de Ereprijs, Grupa Cellonet oraz licznymi kwartetami smyczkowymi, jak Kwartet Camerata, Kwartet Wilanów, Kwartet DaFo, Royal String Quartet, oraz ostatnio NeoQuartet i Kronos Quartet (m.in. jako uczestnik projektu Fifty for the Future). Jest również autorem tekstów o muzyce publikowanych na łamach takich periodyków jak „Strony”, „Perspektywy”, „Scontri” i in.

Od 2016 prorektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Stypendysta Fundacji Fulbrighta (2005), członek Akademii Fonograficznej, ZKP i ZAiKS.