KOMPOZYTORZY, UTWORY, WYKONAWCY 1986-2013  

 

Indeks jest uporządkowany alfabetycznie według nazwisk kompozytorów i obejmuje wszystkie utwory wykonane na festiwalach Warszawskie Spotkania Muzyczne (1986-2013, z wyjątkiem roku 1992, kiedy to festiwal nie odbył się). W nawiasach podano wykonawców (w kolejności: solista/zespół/dyrygent lub kierownik zespołu) oraz rok, w którym dany utwór został wykonany. Jedna gwiazdka oznacza prawykonanie. Głosy i instrumenty określono powszechnie stosowanymi skrótami.

 

Albrici Vincenco Sinfonia primi toni (Musica Antiqua Köln/Goebel, 1999)

Anonim około 1520: Ave in aevum (Zespół Rorantystów Capelli Cracoviensis, 1986)

Anonim, oprac. Klonowski: Gaude Mater Polonia (Zespół Rorantystów Capelli Cracoviensis, 1986)

Anonim Tańce i pawany (Zespół instrumentów blaszanych L. Piwkowskiego, 1988)

Anonim (Italia płn. XIV w.):Pieśni sefardyjskie (Stępień, Ms/Ars Nova/Urbaniak, 1993)

Anonim PsalmDe profundis clamavi ad Te Domine (Zespół Wokalny Studio 600, 1996)

Anonim Pavane (Musica Antiqua Köln/Goebel, 1999)

Anonim Do nieba oczy me wznoszę; Światłości cicha...; Błogosławiony mąż; Błogosław, duszo moja, Panu; Raduj się i wesel, grodzie Syjonie (Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 1999)

Anonim Shalfu tzarim – Elégie en hébreu (sur l’air de la “Vadurie” de Moniot de Paris); Nu tret herzuo der boessen welle – Chant de pénitent pour la peste noire; Maria unser frowe kyrie eleyson – Chant de pénitent pour la peste noire; Graff von Rom (Alla Francesca, 2008)

Anonim jidysz Mamenyu, lyubenyu; Tif in veldele vakst a beymele; Unter a kleyn beymele(Alla Francesca, 2008)

Anonim, XIV w. Bobik błazen (La Morra, 2010)

Anonim, XIV w. Or sus! vous dormez trop (La Morra, 2010)

Anonim, XV w. Ex trinitatis culmine (La Morra, 2010)

Anonim, XIV lub XV w. Tuba gallicalis (2010. La Morra)

Anonim, wczesny XV, oprac. M. Gondko Stella pia (La Morra, 2010)

Anonim ok. 1300? La seconde estampie royal (La Morra, 2010)

Anonim ok. 1400? Instanpitta Parlamento (La Morra, 2010)

Anonim ok. 1400 Chançonetta tedescha (La Morra, 2010)

Anonim 1349 Maria mouter raînu maît – anonimowa pieśń biczowników (La Morra, 2010)

AnonimTousjours servir je veuil la douce fleur (La Morra, 2010)

Anonim Avemater o Maria, Virginem mire pulchritudinis – In descort; Salve thronus trinitatis; Cracovia civitas; Christicolis secunditas (Ars Cantus, 2011)

Arbeau Thoinot Pavane (Affabre Concinui/Lewandowski, 1993)

Archangielski Aleksander Swiatyj Boże; Nynie otpuszczajeszy; Miłost’ mira nr 8 (Capella Musicae Antiquae Orientalis/Zaborowski, 1991); Dies irae (Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 1999)

Ariosti Attilio Sonata A-dur nr 2 (Paciorkiewicz, viola d’amore/Borucińska, pf, 1998)

de Arriaga y Balzola Juan Crisóstomo Jacobo Antonio Symfonia D-dur (POR/Słowiński, 1997)

Atkins Boyd Heebie Jeebie’s (Jazz Makers, 2001)

Attaingnant Pierre Prélude et Le janule et Blanc (Clément Janequin/Visse, 2009)

Bacewicz Grażyna IV Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanowski1,1986); Koncert na orkiestrę smyczkową (Orkiestra Kameralna PRiTV w Poznaniu/Duczmal2,1987; Amadeus/Duczmal, 1993); VII Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanowski, 1989); Divertimento (Concerto Avenna/Mysiński, 1996); I Koncert wiolonczelowy (Bauer/Sinfonia Varsovia/Słowiński, 1999); II Sonata (Wolanin, pf, 2001); I koncert skrzypcowy (Bąkowski/POR/Słowiński, 2003); V Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanów, 2004); Kwartet na czworo skrzypiec (Kwartet skrzypcowy O.S.M. II st. im. Z. Brzewskiego, 2005); IV Symfonia (Sinfonia Iuventus/Słowiński, 2009); IV Kwartet smyczkowy w oprac. na ork. smyczk.* (Orkiestra Kameralna FN/Lewtak, 2009)

Bach Carl Philipp Emanuel Sonata g-moll na flet i fortepian; Sonata Hamburska G-dur na flet i fortepian (Gajewska, fl/Adamczyk, pf, 1988); I Sonata Wirtemberska (Kłosiewicz, cmb, 1988); II Sonata B-dur (Il Tempo, 2013)

Bach Johann Sebastian Motet Jesu Meine Freude BWV 223 (Zespół Madrygalistów i Capella Bydgostiensis/Szymański, 1986); III Suita C-dur BWV 1009 (Bauer, vc, 1987); Weichtet nur, betrübte Schatten, kantata weselna (Januszewska, S/Concerto Avenna/Mysiński, 1987); Contrapunctus XIX zKunst der Fuge (Kwartet Varsovia, 1987); IV Partita D-dur BWV 828 (Kłosiewicz, cmb, 1988); Sonata C-dur BWV 1033 (Kwartet Wilanowski, 1990); KantataNach dir, Herr, verlanget mich BWV 150; Motety: Komm, Jesu, komm” BWV 229; Lobet den Herrn, alle Heiden BWV 230 (Camerata Silesia/Concerto Polacco/Szostak, 1995); Sonata a-moll na skrzypce soloBWV 1003 (Bąkowski, 1995); II Suita h-moll BWV 1067 (Janik-Krzemionka, fl/Leopoldinum/Stanienda, 1995); 14 Canons über die Grundnoten der „Goldberg Aria” BWV 1087 (Musica Antiqua Köln, 1997); IV Sonata c-moll BWV 1017 (Bąkowski, vn/Grzybowski, pf, 1997); I Partita B-dur BWV 825 (Grzybowski, pf, 1997); Motety: Singet dem Herrn ein neues Lied BWV 225; Jesu, meine Freunde BWV 227 (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 2000); Sonata Sopr’il Soggetto Reale z Musikalisches Opfer BWV 1079 (Il Tempo, 2000); Wariacje Golbergowskie BWV 988 (Kłosiewicz, cmb, 2000); Koncert d-moll na dwoje skrzypiec BWV 1043 (K. Jakowicz, J. Jakowicz, 2vn/Concerto Avenna/Mysiński, 2002); Chaconne z II Partity d-moll BWV 1004 (Baeva, vn, 2002); I Sonata g-moll BVW 1001 (Kaakinen-Pilch, vn); Preludium I Fuga e-moll BWV 548 (Erdman, 2010); Koncert skrzypcowy d-moll BWV 1052 R (Stanienda/Wratislavia, 2011)

Bach-Busoni Fantazja chromatyczna i fuga d-mollBWV 903 (Höricke, pf, 1995)

Bach-Petri Partita c-moll BWV 997 (Höricke, pf, 1995)

Bach-Rachmaninow Suita zPartity E-dur BWV 1006 (Höricke, pf, 1995)

Baculewski Krzysztof Whole and Broken Consort* (Ars Nova/Urbaniak, 1987); Antitheton I* (Nowe Trio Warszawskie, 1993); The Profane Anthem to Anne (Szostak, S/Starczynowska, S/Gawara, A/Kowalski, T/Myrczek, B/Il Tempo/Camerata Silesia/Szostak, 1994); Rilke-Lieder (Szostak, S/Myrczek, B/Camerata Silesia/Concerto Polacco/Szostak, 1995); Antitheton II*(Standage, Sapiecha, 2 vn/Stawarz, cmb, 1996); Gloria (Gawara, A/Camerata Silesia/Szostak, 1997); Capriccio piccolo in cinque movimenti (Mały Kaprys w pięciu częściach) (Kamiński, fl, 1999); Chansons romanesques & frivoles (Szostak, S/Kusiewicz, T/Il Tempo/Sapiecha, 2000); II Kwartet smyczkowy (Quarrel, 2005); Les Adieux (Rappé/Wratislavia/Stanienda, 2008); Partita II (Tomasik, vn/Samojło, pf, 2010); Antitheton III*** (Il Tempo/Sapiecha, 2013)

Bagiński Zbigniew Versus (Witkiewicz, B/zespół instr./Szreder, 1986); Oh, Sweet Baroque! (Ork. Kamer. PRiTV w Poznaniu/Duczmal, 1987); Sarabanda oraz Kanon i Chorał z Oh! Sweet Baroque na orkiestrę smyczkową(Concerto Avenna/Mysiński, 1987); Kanony, Scherza, Epigramaty* (Camerata Vistula/Wróbel, 1988); G.P.P. for 7 (Zespół instr./Borkowski, 1989); Nokturn-Kołysanka dla 12 muzyków*(Camerata Vistula, 1990); Kwartet fortepianowy (Polski Kwartet Fortepianowy, 1991); Solo IV (Wróbel, vc, 1993); III Kwartet smyczkowy*(Kwartet Wilanów, 1993); Trio smyczkowe* (Promiński, vn/Reichert, vl/Hoffmann, vc, 1994); A.D.1988 (Esztényi, pf, 1995); Inventores Rerum albo Krótkie opisanie kto co wynalazł i do używania ludziom podał (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1996); Koncert na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową* (Firlej/Amadeus/Duczmal, 1997); Msza na chór mieszany a cappella* (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1998); Kwintet fletowy* (Gajewska, fl/Kwartet Wilanów, 1998); Ogród Armidy (Pokrzywiński, cl/Grodzicka, cr/Camerata Vistula/Wróbel, 1999); Solo V (Pokrzywiński, cl, 2001); Trzy utwory na orkiestrę smyczkową: Ostinato; Consordino; Saltarello* (Concerto Avenna/Mysiński, 2002); Kwartet smyczkowynr 2 (Kwartet Wilanów, 2003); Piccolo quartetto na flet piccolo, klarnet, skrzypce i wiolonczelę (Nalewajka, fl/Consonare per Varsavia, 2004); Kwintet fortepianowy. Dziewiętnaście utworów* (Esztényi/Kwartet Wilanów, 2006); Danza generale (Pachlewski, cl/Gębski, vn/Samojło, pf, 2007); Symfonia w siedmiu odsłonach (Sinfonia Iuventus/K. Słowiński, 2009); Accor-danse (Psiuk, sxf/Janas, acc, 2010); IV Symfonia*** (Sinfonia Iuventus/K. Słowiński, 2013

Baird Tadeusz 4 Sonety miłosne (Hiolski, Brt/Capella Cracoviensis/Gałoński, 1986); Trzy pieśni starowłoskie (Januszewska, S/Concerto Avenna/Mysiński, 1987); I Kwartet smyczkowy (Kwartet Varsovia, 1988); Colas Breugnon (Gajewska, fl/Concerto Avenna/Mysiński, 1991); Wariacje w formie ronda (Kwartet Wilanów, 1994); Cztery sonety miłosne (Kruszewski, Brt/Capella Bydgostiensis/Kmieć, cmb/Błaszczyk, 1994); Canzona (POR/Michniewski, 1994); Pieśni truwerów (Artysz, Brt/Ars Nova/Urbaniak, 1998); Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanów, 1998); Play (Kwartet Wilanów, 2001); Sinfonietta (POR/Słowiński, 2003); Suita liryczna – 4 Pieśni na sopran i orkiestrę symfoniczną: Pieśń o czereśniach; Pieśń o jesieni; Pieśń o wiośnie; Pieśń o dwóch wiatrach (Kozłowska, S/POR/Słowiński, 2004); Uwertura giocosa (POR/Słowiński, 2006); Jutro (wersja filmowa opery, 2012); Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanów, 2012)

Balbastre Claude BenigneLa Lugeac; La d’Héricourt; La Castelmore (Kłosiewicz, 2007)

Baltzer Thomas Pavane i Suite (Musica Antiqua Köln/Goebel, 1999)

Bargielski ZbigniewSchwarzer Spiegel (Koźlik, acc/Celiński, cht, 1986); II Kwartet smyczkowy „Wiosenny” (Kwartet Wilanowski, 1987); Kwartet smyczkowy„Alpejski” (Kwartet Wilanowski, 1989); Preludium (Skoczyński, batt/Malanowicz, org, 1990); Trigonalia*(Bargielska, cht/Koźlik, acc/Skoczyński, batt/POR/Michniewski, 1994); V Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanów, 2004); On the Other Side of the Mirror (Gajewska, fl/Kwartet Wilanów, 2010); Non omnis… (Gajewska, fl/Kwartet Wilanów/Sikorzak-Olek, arp/Lorent, batt, 2011)

Bartók Bela IV Kwartet smyczkowy(Kwartet im. Beli Bartóka, 2001); I Rapsodia (Baeva, vn/Karieva, pf, 2007)

Bauer Andrzej Duotone (Zdunik, vc, 2012)

Bauer Jerzy Polana (Chór PPSM im. E. Młynarskiego/Marchwicka, 1993); Passacaglia (Zdunik, vc/Świgut, pf, 2012)

Becker Dietrich Sonata (Musica Antiqua Köln/Goebel, 1999)

Bembinow MiłoszPoliEtiuda* (Consonare per Varsavia, 2004); Cantus Perforatus (Kalinowski, vc, 2012)

Berger Roman Semplice (Grzybowski, pf, 2006)

Bieriezowski Maksym Czaszu spasienija (Capella Musicae Antique Orientalis/Zaborowski, 1991); Pieśń komunijna Objawiło się nam (Chór Kameralny Kijów/Hobdycz, 2001)

Blavet Michel Sonata d-moll op. II nr 2 „La Vibray” (Gajewska, fl/Kojro, cmb/Wasiółka, vc, 1990)

Blecharz WojciechVespertinus (Gębski, vn/ Strahl, vc/Wolanin, pf, 2007)

Bloch Augustyn Jubilate (Karolak, org, 1986); A due (Pokrzywiński, cl/Skoczyński, batt, 1987); Exaltabo Te per coro misto (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1988); Duetto per violino a violoncello (Gadzina/Wasiółka, 1989); Pan Wahadło (Chór Alla Polacca/Włodarski, pf/Włodarska, 1991); Chodzenie po klawiszach na 4 małe ręce i perkusję też niedużą (Koźlik, Szyszko, 2 pf/Adamska, Mikołajczak, 2 batt, 1993); Warstwy czasu na 15 instrumentów (Capella Bydgostiensis/Błaszczyk, 1994; Concerto Avenna/Mysiński, 2002); Anenaiki (Camerata Silesia/Szostak, 1995); Jubilate (Malanowicz, org, 1995); Fantazja (Malanowicz, org, 1996); Infiltrazioni per due violini Béla Bartók in memoriam (Gadzina, Łosakiewicz, 1999);Musica per clarinetto e quattro archi (Wołczedska, cl/Kwartet Wilanów, 1999); Wokaliza fragment z Poematu o Warszawie (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 2000); W Górze nad nami (Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 2005)

Bloch Ernest Baal Szem, Sceny z życia Chasydów (Gadzina, vn, 1991); 3 poematy (Gadzina, vn/Paderewski, pf, 1991); Suplikacje na wiolonczelę i fortepian (Klocek, vc/Borucińska, pf, 2004)

Błażewicz Marcin Konzertstück (Warszawska Grupa Perkusyjna/Zespół Instrumentów Blaszanych FN/Żółtowski, 2001); Om (taśma, 2002); Koncert na flet i smyczki (Igras/Wratislavia/Stanienda, 2004); Kwintet fortepianowy (Grzybowski, pf/Quarrel, 2005); Koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową* (Stanienda, vn/Orkiestra Kameralna Wratislavia, 2006); Koncert na akordeon i smyczki* (Baran, acc/Wratislavia/Stanienda, 2013)

Boccherini Luigi Quintetto G-dur: Musica Notturna di Madrid (Kaczmarski, Hordziej, 2 vn/Gołogórska, vl/Monighetti, Pyzik, 2 vc, 1986); Quintetto C-dur: Fandango (Kaczmarski, Hordziej, 2 vn/Gołogórska,vl/Monighetti, vc/Sadłowski, cht, 1986); Koncert G-dur (Monighetti, vc/Kaczmarski, Hordziej, Sapiecha, Bania, 4 vn/Gołogórska, vl/Pyzik, cb/Czarny-Kaczmarska, cmb, 1986); Kwartet G-dur op. 35 nr 6 (Kwartet Varsovia, 1987); Musica Notturna in Madrid C-dur (Concerto Avenna/Mysiński, 1991); II Koncert D-dur (Klocek, vc/Wratislavia/Stanienda, 1996)

Bononcini Giovanni Sinfonia Quarta (Concerto Italiano/Alessandrini, 1998)

Borek Krzysztof Agnus Dei, Credo z Mszy, Kyrie i Gloria z Mszy, Sanctus (Zespół Rorantystów Capelli Cracoviensis, 1986)

Borkowski Marian Variant (Camerata Vistula/Madey, 1987); Norwidiana 75 per un complesso da camera (Gadulanka, S/zespół instr./Borkowski, 1989); Pax in terra II (Gadulanka, S/Skoczyński, Skoczyńska, Szczecińska, Siwak, 4 batt/Moryto, org/Borkowski, 1990)

Bortnianski Dmitrij Da woskriesnet Bog (koncert 34), Chieruwimskaja nr 7, Skaży mi Gospodi (koncert 32) (Capella Musicae Antiquae Orientalis/Zaborowski, 1991); Niech zmartwychwstanie Bóg (Psalm 67) (Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 1999)

Brahms Johannes Sonata Es-dur op. 120 nr 2 (Groblewski, vl/Jankowska-Borzykowska, pf, 2008); Kwartet smyczkowya-moll op. 51 nr 2 (Apollon Musagète, 2009)

Brown Clive Great Is Our God; Lord Jesus We Love You; Jesus We Love You; Start the Day; Heaven; Thank You Lord; Touch the Hem (Clive Brown&The Shekinah Singers, 2002)

Bruhns Nicolaus Preludium i Fuga e-moll (Malanowicz, org, 1990)

Buczyński PawełLectio: muzyka na tenor, perkusję i smyczki* (Knetig/Skoczyńska, Piechowiak/Camerata Vistula/Szreder, 1986; Szmyt, T/Amadeus/Duczmal, 1993); Pezzo per pasero* (Camerata Vistula/Madey, 1987); Elegia* (Concerto Avenna/Mysiński, 1989); Precjoza* (Pokrzywiński, cl/Zabura, tr/Wiśniewski, vbf/Wróbel, vc, 1990); Gałązka akacji* (Polski Kwartet Fortepianowy, 1991); ...jak ziarna zbóż*(Nowe Trio Warszawskie, 1994); Antyfona (Radziwonowicz, vn/Radziwonowicz, pf, 1996); Porta d’inferno* (Malanowicz, org, 1998); I fiori passi (Camerata Vistula/Wróbel, 1999); Muzyka opadających liści (Wratislavia/Stanienda, 2003); Elegia pamięci Tadeusza Bairda (Chopin Academia Orchestra/Stanienda, 2005); Oro supplex (Chór Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego/Strusińska, 2006); Impresja na początek drogi* (Jakubowski, głos recytujący/Orkiestra kameralna FN/Lewtak, 2009)

Bujarski Zbigniew Concerto per archi (Żołnierczyk, vn/Amadeus/Duczmal, 1995); Pawana* (Amadeus/Duczmal, 1997)

Burke Joe Tiptoe through the tulips(Pro Forma/Wawruk, 2003)

Buxtehude Dietrich Courante simple, partite diverse (Kłosiewicz, cmb, 2007)

Byrd William Haec Dies; O Lord, Make thy Servant ElisabethI; Vigilate(The King’s Singers, 2001)

Campra André Kantata La Disputede l’Amour et de l’Hymen (Bornus-Szczyciński, Ct/Fiori Musicali, 1988)

Carissimi Giacomo Oratorium Jonas (Zespół Madrygalistów i Capella Bydgostiensis/Szymański, 1986)

Castello Dario Sonata Decima sesta a quattro; Sonata Decima quinta a quattro (Concerto Italiano/Alessandrini, 1998)

Certon Pierre Je ne l’ose dire (Affabre Concinui/Lewandowski, 1993)

Chausson Ernes Koncert D-dur (K. Stanienda, pf/Stanienda, vn/Wratislavia, 2013)

Chazova Hanna Świąteczne barwy (Grodzka, S/Orkiestra Muzyki Nowej/Bywalec, 2005)

Chołoniewski MarekLighting II (Chołoniewski, instr. Komp., 2000)

Chopin Fryderyk Polonaise brilliante op. 3 (Zdunik, vc/Sterczyńska, pf, 2005)

Ch&K&K (Chołoniewski, Kiniorski, Knittel) Bücklein grooves (Chołoniewski, instr. komp./Kiniorski, sxf/Knittel, synt, 2000)

della Ciaia Azzolino Bernardino Toccata prima quasi improvisazione (Kłosiewicz, cmb, 2007)

Ciconia Johannes Gloria;Regina Gloriosa; Credo (Ars Nova/Urbaniak, 1995); Gloria – Regina gloriosa (Ars Cantus, 2011)

Ciechan ZbigniewSuitanr 2*(Jakimowicz, vn/Paciorkiewicz, vl, 1988); Trois pièces filigranées* (Bąkowski, vn, 1995); Il paesaggio di campagna (Kwartet Camerata, 1999); Fantazja jubileuszowa* (Gębski, vn/Rybak, pf, 2000)

Cieślak Artur Cadenza (Strahl, vc, 2007); Niedopowiedzenia (Jaroszewska, vc/Samojło, pf, 2010)

Codax Martin Candigas de amigo (Stępień, Ms/Nahorecka, harfa celtycka/Pałkowski, fl, rebec, lira korbowa/Urbaniak, instr. Ludowe, 1986)

Corelli Arcangelo Concerto grosso op. 6 nr 8(Amadeus/Duczmal, 1995); Concerto grosso D-dur op. 6 nr 4 (Il Tempo, 1996); Concerto grosso in re maggiore op. 6 nr 4 (Concerto Italiano/Alessandrini, 1998); Concerto grosso F-dur  op. 6 nr 9 (Concerto Avenna/Mysiński, 1998); Adagio z Sonaty F-dur (Il Tempo/Sapiecha, 2013)

Couperin François Second Concert Royaux (Il Tempo/Sapiecha, 2000); Premier Concert G-dur z Les Concerts Royaux (Il Tempo/Sapiecha, 2013)

Couperin Louis Prelude en re majeur; Prelude a l’imitation de Mr. Froberger; Passacaille en do majeur; Tombeau sur la mort de Mr. Blancrocher; Prelude en sol meineur (Kłosiewicz, cmb, 2004); Prélude en ce major; Pavane (Kłosiewicz, cmb, 2007)

Cuvelier Jean Se Galaas et le puissant Artus (La Morra, 2010)

Czaja Krzysztof Niekiedy (Nonstrom, 1995)

Czajkowski Andrzej Sonata (Zbijowski, cl/Grzybowski, pf, 2004)

Czajkowski Piotr Miłost’ mira;Dostojno jest’ (Capella Musicae Antiquae Orientalis/Zaborowski, 1991)

Czarnecki SławomirPieśń Orfeusza*(Gebel, Ct/Gajewska, fl/Urbaniak, ob/Faber, ar, 1986); Sonata per clavicembalo (Kojro, 1987); Capriccio na dwie wiolonczele (Piwkowska, Wróbel, 1988); Trio Basso (Brodowski, vl/Wróbel, vc/Maciejewski, pf, 1989); Sonate tragique* (Radziwonowicz, vn/Szałwińska, pf, 1991.); Preludium i Nokturn (Dudkla, fl/Jóźwik, pf, 1991); 3 Wizje na organy (Kruzel, 1993); Burleska (Królak, cl/Janowski, fg, 1993); Concerto per contrabasso e orchestra (Kaczanowski/Leopoldinum3, 1994); Intrada, Elegia e Postludium (Malanowicz, org, 1996); II Kwartet smyczkowy* (Kwartet Camerata, 1997); Hombark – concerto per violino e archi (Jakowicz/Concerto Avenna/Mysiński, 1999); Concerto Liliowe na dwoje skrzypiec i orkiestrę smyczkową* (Krzysztof Jakowicz, Jakub Jakowicz, 2 vn/Concerto Avenna/Mysiński, 2002); Koncert Jurajski (Jara, Borguńska, Orlik, Ciesielska, vn/ Warszawska Orkiestra Smyczkowa im. Z. Brzewskiego/Gębski, 2005); Concerto Lendinum (J. Jakowicz, vn/Strahl, vc/Orkiestra Kameralna PR Amadeus/Duczmal, 2006); Antyfona Bądź pozdrowiona op. 47; cykl Corona Mariae – Hymny ku czci Matki Bożej Królowej Polski (Polski Chór Kameralny/Łukaszewski, 2008); Wałaski (Orkiestra kameralna FN/Czarnecki, 2008); Msza Jasnogórska (Laskowicka, S/Frakstein, B/Chór UKSW/Orkiestra Kameralna FN/Czarnecki, 2008); Ursyn Concerto*** (Szczepaniak, fl/Maćkowiak, ob./Drobnik, cl/Bałaban, vl/Amadeus/Mróz, 2013)

Czesnokow Paweł Błogosławiony mąż (Rieutt/Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 1999); Rzecze anioł do Błogosławionej (Gusiewa/Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 1999); Zbaw, o Boże, lud Twój (Kaniczew/Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 1999); Niech się spełni modlitwa moja (Chór Kameralny Kijów/Hobdycz, 2001)

Czyż Henryk Canzona di barocco (Capella Bydgostiensis/Szymański, 1986); Divertimento (Camerata Vistula/Kreiner, 1989; POR/Słowiński, 2003); Etiuda (Kwartet Wilanów, 2003)

Debussy Claude Yver, vous n’êtes qu’un villain (Pro Forma/Wawruk, 2003); Sonata (Zdunik, vc/Świgut, pf, 2012)

Desprez Josquin Stabat mater, Inviolata, integra et casta es Maria (Musica Nova/Kandel, 2012)

Dębski Krzesimir Muzyka do biografiołów Stanisława Barańczaka (Affabre Concinui/Lewandowski, 1993); Baccio alla Siciliana (Gruszka, tn, tamburyn, 1994); Preludium-Interludium-Postludium nr 2* (Radziwonowicz, vn/I Solisti di Varsavia, 1996); Tempi Concertati* (Amadeus/Duczmal, 1997); Koncert fletowy* (Kotnowska/Wratislavia/ Stanienda, 1998); Concerto per flauto dolce e archi (Yan/Kwartet Camerata, 1999); Paratum cor meum Deus* (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 2000); Musica Dominikana* (Warszawska Grupa Perkusyjna/Zespół Instrumentów Blaszanych FN/Żółtowski, 2001); Organismi (Samojło, pf, 2007); Lux aeterna (Polski Chór Kameralny/Łukaszewski, 2008); Back in Nang; New Romantic Expectation; Montreal Ballad; Cien kilos de papas; Gutan dance; Cantabile h-moll (String Connection, 2010); Kwartet smyczkowy“Trzy siostry”* (Kwartet Wilanów, 2010); Concerto piccolo per archi* (Orkiestra Kameralna FN/K. Słowiński, 2012)

Diegtiariow Stiepan Boże, Boże moj (Capella Musicae Antiquae Orientalis/Zaborowski, 1991)

Dillard Ricky & New Generation Choir In the Sanctuary (Clive Brown&The Shekinah Singers, 2002)

Dobrzyński IgnacyFeliks Kwintet smyczkowy a-moll op. 40 (Strahl, vc/Kwartet Wilanów, 2000); Kwintet smyczkowy F-dur op. 20 (Strahl, vc/Kwartet Wilanów, 2001); Andante e Rondoalla polacca (Długosz, fl/Madey, pf, 2011)

Domagała Jacek Dominusregnavit(Malewicz-Madey, Ms/Camerata Vistula, 1991)

Dowgiałło ZofiaStud(n)ia* (Orkiestra Kameralna FN, 2009)

Dowland John Come Again (Affabre Concinui/Lewandowski, 1993)

Dubra Rihards Pater noster (Pro Forma/Wawruk, 2003)

Duchnowski GrzegorzSymfonia Nr 2 „Pieśń o końcu świata”* (Mikołajczyk-Niewiedział, S/POR/Słowiński, 2007); Narzędzie ze światła (Górczyński, cl/Sadkowska, vn/Pękala, VB/Majkusiak, acc, 2008); Wariacje kurpiowskie* (Orkiestra Kameralna FN/K. Słowiński, 2012)

Duruflé Maurice Ubi caritas (Pro Forma/Wawruk, 2003)

Dutkiewicz AndrzejDanse triste (Pituch, sxf/Dutkiewicz, pf; 1986; A. Mleczko, sxf/Gorczyca, pf, 2005); Deux nocturnes et improvisation pour basson et harpe – wersja z fortepianem (Płużek, fg/Dutkiewicz, pf, 1987); La (Dutkiewicz, pf, 1989); Sophie’s Music (Nowe Trio Warszawskie, 1994); Capriccio (Bąkowski, vn/Grzybowski, pf, 1997); Tango mon amour (Strahl, vc/Dutkiewicz, pf, 1998); Hymnus in honorem Sancti Andreae (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 2000); Dwa nokturny i improwizacja (Wachnik, fg/Sikorzak-Olek, ar, 2001); a-la (Park, pf, 2003); Trzy szkice w retrospekcji na fortepian (Pasiecznik, 2004); Trzy pieśni i Dwa interludia*(Skoczylas, S/Jankowska-Borzykowska, pf, 2006); Musica Sanctissima (Orkiestra Kameralna FN/Lewtak, 2009)

Dyczko Łesia Trzy fragmenty z Liturgii uroczystej: Święty Boże, Niech będzie błogosławione, Wychwalaj duszo moja Pana (Chór Kameralny Kijów/Hobdycz, 2001)

Dyłecki Mykoła Zmartwychwstania dzień, święćmy, ludzie (Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 1999, 2004); Kanon Zmartwychwstania (pieśni 1,3,6,9)(Chór Kameralny Kijów/Hobdycz, 2001)

Dywańska Dorota Kwiat ognia (Bäter, fl/Isphording, cmb, 2007)

Ekier Jan Wariacje na dwa tematy i fuga podwójna (Kwartet Wilanów, 2003)

Elgar Edward Introdukcja i Allegro (Wratislavia/Stanienda, 2008)

Ellington Duke Mood Indigo (93. Affabre Concinui/Lewandowski, 2001. Jazz Makers); Creole Love Cole (2001. Jazz Makers); Sacred Concerts (2005. World Brass)

Engel Jan Symfonia F-dur (Concerto Avenna/Mysiński, 1996)

Englundb Einar Arioso interotto (2005. Kaakinen-Pilch)

Esztényi Szabolcs Muzyka kreowana nr 5*(Esztényi, pf, 1995); „ENIGMA?” – muzyka kreowana*** (Esztényi, pf, 2013); Kamienie niepamięci – muzyka improwizowana(Észtenyi, Kornowicz, pf, 2013)

Falik Jurij Habanera; Nieznajoma (Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 2004)

Falkiewicz Adam Przypowieść (Rekść-Raubo, vc/Grzybowski, pf, 1995)

de Falla Manuel Concerto (Kłosiewicz, cmb/Camerata Vistula/Wróbel, 2007)

Farina Carlo Capriccio stravagante (Fiori Musicali, 1988); Sonate detta la Polacca (Musica Antiqua Köln/Goebel, 1997)

Farmer John Fair Phyllis I saw (Pro Forma/Wawruk, 2003)

Fasch Johann Friedrich Sonata d-moll (Musica Antiqua Köln/Goebel, 1997)

Feldman Victor Indiana (Jazz Makers, 2001)

Ferrabosco Alfonso Fantasia (The Roentgen Connection, 2007)

Fields Dorothy On the Sunny Side (Jazz Makers, 2001)

Finger Gottfried Sonata Ottava a 3 violini e b.c. ze zbioru XII Sonatae pro diversis instrumentis op. 1 (Il Tempo/Sapiecha, 2000)

Finzi Gerald My Spirit Sang all Day (The King’s Singers, 2001)

Fischerz Morąga Jan Veni in hortum meum (Moryto, org, 1990)

Fischer JohannHerzlich tut mich verlangen (Musica Antiqua Köln/Goebel, 1999)

Fitelberg Jerzy Koncert* (Sienkiewicz, tbn/Gorczyca, pf/Orkiestra Kameralna FN/ K. Słowiński, 2011)

Forestier Mathurin Agnus Dei z mszy l’Homme Armé (Musica Nova/Kandel, 2012)

Fotek Jan Suita czarnoleska* (Concerto Avenna/Mysiński, 1986); Ekloga (Bornus-Szczyciński, Ct/Ars Nova, 1987); Pieśni taneczne (Malewicz-Madey, Ms/Camerata Vistula, 1991); Pieśni kielichem pijane (Artysz, Brt/muzycy z Ars Nova, 1998); fraszki:O Aleksendrzech, Sen, Do Wędy (Pro Forma/Wawruk, 2003); Siedem preludiów (Kominek, pf, 2008)

Frescobaldi Girolamo Canzon Prima a quattro (Concerto Italiano/Alessandrini, 1998)

Friedman Ignacy, Trzy transkrypcje koncertowe: Grazioli: Adagio; Rameau: Musette; Dandrieu: Les Fifres (Höricke, pf, 1995)

Froberger Johann Jakob Suite XXX, a-moll; Toccata X, F-dur; Lamentation; Suite XV, a-moll; Tombeau; Toccata III, G-dur; Suite XII, C-dur; Allemande; Meditation (Kłosiewicz, cmb, 2004); Plainte faite à londres pour passer la mélancholie laquelle se joue lentement avec discrétion; Toccata X F-dur; Lamentation faite sur la mort très douleureuse de sa Majesté Imperiale Ferdinand III, et se jouelentement avec discrétion (Kłosiewicz, cmb, 2007)

Furmanik Adrianna Perseidy* (Amadeus/Mróz)

Gabrieli Giovanni Canzon detta La Spiritata (Concerto Italiano/Alessandrini, 1998)

Gabrielli Domenico Ricercare nr 5 (Bauer, vc, 1987)

Gabryś RyszardAn die Freunde (A. Gabryś, cb, 2002)

Gasparini Quirino Adoramus te, Christe (Pro Forma/Wawruk, 2003)

Gassman Florian Leopold Divertimento c-moll (I Solisti di Varsavia, 1996)

Gastoldi Giovanni Amor Vittorioso, Questa dolce sirena (Affabre Concinui/Lewandowski, 1993)

Geminiani Francesco Concerto grosso d-moll „La Folia” (Concerto Avenna/Mysiński, 1987); La Folia (Jakowicz, vn/Strahl, vc/Concerto Avenna/Mysiński, 1999); Sonata VI d-moll (Il Tempo/Sapiecha, 2013)

Glass Philip III Symfonia (POR/Moś, 2008)

Gorczycki Grzegorz Gerwazy Sepulto Domino (Zespół Rorantystów Capelli Cracoviensis, 1986); Motety: Sepulto Domino; Rorate coeli; Tolite portas; Alleluja Ave Maria; Ave Maria gratia plena; Alleluja post artum; Ave Regina coelorum (Bornus Consort/Bornus-Szczyciński, 1987)

Górecki HenrykMikołaj Muzyczka III (Gołogórska, Kaczmarski, Monighetti, 3 vl, 1986); Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową – wersja fortepianowa Koncertu na klawesyn i orkiestrę smyczkową (Górecka/Amadeus/Duczmal, 1993); Recitativa i ariosa (Lerchenmusik) (Mykietyn, cl/Bauer, vc/Grzybowski, pf, 1995)

Górecki MikołajSonata (Zbijowski, cl/Grzybowski, pf, 2004)

Grieczaninow Aleksandr Panie dni moich (Worobjow/Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 1999); Wierzę (Chór Kameralny Kijów/Hobdycz, 2001)

Grieg Edward III Sonata c-moll op. 45 (Baeva, vn/Karieva, pf, 2002)

Gronau AlicjaMironczarnia II (Chór Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego/Strusińska, 2006); Lapidaria (Psiuk, sxf/Tomasik, vn, 2010)

Grossin Etienne Credo (Ars Cantus, 2011)

de Grudencz Petrus Wilhelmi Preconia etroclita; Predulcis ureus turbinie (La Morra, 2010)

Grudzień Jacek Androvanda* (Celiński, cht, 1986); Movement II (Wielecki, cb, 93); Tritonos*(Kmieć, cmb/Sudnik, proj. dźw., 1994; Kmieć/taśma, 2003)); Interludium (Grzybowski, pf, 1994); One Jubilee Rag(Nonstrom, 1995); Gagliarda* (Kwartet Wilanów, 1996)

Grudziński Czesław V Sonata (Wróbel, vc/Maciejewski, pf, 1987)

Grzybowski Maciej„Musica Vitcaziana”(Grzybowski, pf, 2005)

Guerrero Francisco Trahe me post te; Ave, virgo sanctissima; Domine Jesu Christe; Reginacaeli(Musica Reservata de Barcelona, 2004)

Guliani Mauro Koncert gitarowy A-dur op. 30 nr 1 (Pierri/POR/Słowiński, 1997)

Haendel Georg Friedrich Concerto grosso A-durop. 6 nr 11 (Concerto Avenna/Mysiński, 1986); Sonata C-dur na violę da gamba i klawesyn obligato (Bauer, vc/Kojro, cmb, 1987); Concerto grosso h-moll op. 6 nr 12(Concerto Avenna/Mysiński, 1987 i 1989); Mesjasz (Towarnicka, S/Michalska, A/Krzywoń, T/Frakstein, B/Zespół Madrygalistów/Capella Cracoviensis/Gałoński, 1989); Concerto grosso op. 6 nr 11(Leopoldinum/Stanienda, 1995); Concerto grosso d-moll op. 6 nr 10 (Wratislavia/Stanienda, 1998); Muzyka na wodzie – II Suita D-dur; Muzyka królewskich ogni sztucznych (NOSPR/Graca/Wicherek, 2001); Concerto grosso e-moll op. 6 nr 3 (Arte dei Suonatori, 2006); Tanti strali al. sen mi scocchi HVW 197; Conservate, raddopiate HWV 185; Sono liete, fortunate HWV 194; Troppo cruda, troppo fiera HWV 198 (Boberska, S/Radziejewska, A/Birula, chittarrone/Rekść-Raubo, vc/Stawarz, cmb, 2009); Taccero, pur che fedele – aria Ottone z op. Agrippina (akt III scena 2) HWV 6 (Radziejewska, A/Birula, chittarrone/Rekść-Raubo, vc/Stawarz, cmb, 2009); Credete al mio Dolores – aria Morgany z op. Alcina (akt III scena 1) (Boberska, S/Birula, chittarrone/Rekść-Raubo, vc/Stawarz, cmb, 2009)

Hager Ovadia Barukh Hagever – Prière en hébreu (Alla Francesca, 2008)

Hakenberger Andrzej Exultate justi in Domino a 6 (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1988); De Sancto Bernardo Hymnus (Schola Cantorum Gedanensis, 1996)

Hall James War; Holy (Clive Brown & The Shekinah Singers, 2002)

de la Halle Adam Rondeaux (Ars Nova/Urbaniak, 1998)

Hallendaal Pieter Concerto grosso g-moll op. 3 nr 1(Concerto Avenna/Mysiński, 1998)

Hassler Hans Leo Tanzen und Springen; Feinslieb, Du hast mich gefangen; Jungfrau, dein schön Gestalt (Affabre Concinui/Lewandowski, 1993)

Haubenstock-Ramati Roman 5 Klavierstücke (Grzybowski, pf, 1994)

Hausmann Valentin Fuga I e II a quattro (Musica Antiqua Köln/Goebel, 1997)

Haydn Joseph Koncert wiolonczelowy C-dur (Jaroszewska/Amadeus/Duczmal, 1995); Kwartet smyczkowyB-dur op. 1 nr 1; Kwartet smyczkowyD-dur op. 76 nr 5 (Kwartet Wilanów, 1997); Symfonia e-moll nr 44 (Wratislavia/Stanienda, 2003); Kwartet smyczkowyD-dur op. 71 nr 2(Apollon Musagète, 2009)

Herman Jerry Hello Dolly (Jazz Makers, 2001)

Hindemith Paul Sonata (Zbijowski, cl/Grzybowski, pf, 2007)

Holst Gustav St. Paul’s Suite (Orkiestra Kameralna FN/Lewtak, 2007)

Honegger Arthur II Symfonia (Wratislavia/Stanienda, 1998); IV Symfonia “Deliciae basilienses” (Sinfonia Varsovia/Słowiński, 2001)

Hume Tobias Pollish Ayre ze zbioru The First Part of Ayres, French, Pollish and others... (Zalewski, viola da gamba, 2000)

Hundziak Andrzej Siedem miniatur przestrzennych na 4 puzony (Blacha, Kacprzak, Komorowski, Janicki, 1994); Etiuda nr 5 i 6 z 7 Etiud (Wolanin, pf, 2007)

Ignatowicz-Glińska Anna Intermezzo(Nonstrom, 1995); Toccata (Gliński, mbf, 2002); Passacaglia na marimbę i wibrafon (Kordylasińska, mbf/Pękala, VB, 2004); Znaki magiczne (Górczyński, cl/Strahl, vc/Morawski, pf, 2008); Partita – nowa wersja* (Stanienda, vn/Wratislavia, 2011); Pięć pieśni*do sł. D. Gołaszewskiej (Kapla, S/Kwartet Wilanów/Kołcz, cb, 2013)

Ives Charles Variations on „America” (World Brass, 2005)

Jabłoński Henryk H. 4 Capriccia na wiolonczelę (Jabłoński, 1987); Trzy z cyklu 6 capriccios (Strahl, vc, 2007)

Jagodziński AndrzejSmak Jagody (Jazz Makers, 2001)

Janequin Clément Ce moy de May, A ce joli mois de may, Bel aubepin verdissant, M,amye a eut de Dieu de don, Va Rossignol, Si le coqu en ce moys, Herbes et fleurs, Le chant de l’alouette, Sur l’aubepin qui est en fleur, Au verd boys,Si Dieu vouloit que je fusse arondelle, Or vien ça, vien, Quelqu’un me disoit l’autre jour, Le chant des oylseaulx, La chasse (Clément Janequin/Visse, 2009)

Janiewicz Feliks-Słowiński Władysław Divertimento concertante* (Stanienda, vn/ Wratislavia, 1998)

Jan z Lublina Tańce z tabulatury organowej: Jeszcze Marcinie; Rocal fuza; hajducki; Szewczyk idzie po ulicy (A. Nowak, śpiew/Ars Nova/Urbaniak, 2002)

Jarzębski Adam 3 Canzoni a quattro (Concerto Avenna/Mysiński, 1986); Bentrovata; Canzona quattra; Tamburetta; (Zespół instrumentów blaszanych L. Piwkowskiego/Gawin-Niesiołowski, 1988); Trzy Canzony (Musica Antiqua Köln/Goebel, 1997)

Jaskot Dobromiła Hagalaz (Zbijowski, cl/Marianowski, vc/Grzybowski, pf, 2007)

Jenkins John Allemande e-moll; Courante in A ze zbioru Four Airs for unaccompanied lyra viol or violin (Sapiecha, vn, 2000)

KassernTadeusz Koncert (Orkiestra Kameralna FN/K. Słowiński, 2011)

Kaszycki LucjanPrzychodzę; Kochanowskiego przekład Psalmów; Granie miłe... (Chór Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego, 2006)

Kazuro Stanisław W mgłach, Nad wielkim morzem (Il Canto/Straszewski, 2013)

Kilar Wojciech Orawa (Amadeus/Duczmal, 1993)

TheKing’s Singers Kukułka (Affabre Concinui/Lewandowski, 1993)

Kirchoff Andreas Sonata d-moll (99. Musica Antiqua Köln/Goebel)

Kisiel IwonaInkub, Często śni mi się…, Świt, Oknem wyglądało, Liściu osłoń mnie zielenią, Erotyk, Kiedy chłodny deszcz pada… (Radziejewska, Ms/Rutkowski, pf, 2009); 5 Pieśni do słów M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej* (Karasińska, S/Borucińska, pf, 2010)

Kisielewski Stefan Impresja kapryśna (Gajewska, fl, 1991); Kaprys wiejski (Grzybowski, pf, 2001; Lisak, pf, 2011); Mała uwertura (POR/Słowiński, 2004); Suita; Kołysanka; Danse vive (Michał Drewnowski, pf 2006; Lisak, pf, 2011 {Kołysanka}); Pięć pieśni; Siedem pieśni (Skoczylas, S/Jankowska-Borzykowska, pf, 2006); Podróż w czasie (Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej/Lewtak, 2007); Serenada z II Sonaty fortepianowej; Trzy sceny burzliwe  (Lisak, pf, 2011)

Klein Gideon Sonata (Grzybowski, pf, 2003)

Klammer Sven I Can See It in Your Eyes (Thärichens Tentett, 2011)

Kłos Jerzy Toccata (Maklakiewicz, pf, 2006)

Knittel Krzysztof Negev na głos, flet prosty, instr. perk., synt. (Knittel, 1994); Duo (Mykietyn, cl/Okoń-Makowska, proj. dźw., 1995); Sonata da camera nr 6 (Mietelski, pf/Pyzik, viola da gamba/Knittel, synt., 1998); Poświęcone Barbarze Zbrożynie (Knittel, synt., 2000); Sonata da camera nr 8 (Kiniorski, sxf/Knittel, synt., 2000); Sonata da camera nr 11* (Gabryś, cb/Knittel, synt., 2002); Sonata da camera nr 15 (Kornowicz, pf/Knittel, synt., 2005); A la santé (Zbijowski, cl/Światczyński, tbn/Marianowski, vc/Grzybowski, pf, 2007); Toccata (POR/Nałęcz-Niesiołowski, 2009)

Koetsier Jan Don Giovanni’s Descent into Hell (World Brass, 2005)

Koffler Józef Kantata „Miłość” op. 14 (Kryger, Ms/Mykietyn, cl/Duź, vl/Bauer,vc, 1995); I Symfonia op. 11 (POR/Michniewski, 1996); Quatre poémes (Jankowska, S/Grzybowski, pf, 2001); Zwei Lieder op.1; Quattre poèmes op. 22(Pasiecznik, S/Grzybowski, pf, 2003)

Kołesa Mykoła Trzy kołomyjki (N. Pasiecznik, pf, 2004)

Kondracki Michał Mała symfonia góralska op. 8 na zespół kameralny 16 solistów (POR/Słowiński, 2004)

Konowalski BenedyktCo jest grane (Kwintet Instrumentów Dętych „Da Camera”, 1986); PartitaVictoria Regis (Pietrachowicz, tn/Chorosiński, org, 1987); Diabolo na 3 trąbki i perkusję* (Zespół instrumentów blaszanych L. Piwkowskiego, 1988); Dramat w końskiej źrenicy* (Malewicz-Madey, Ms/zespół instr./Konowalski, 1989); Koncert na 4 flety*(Gajewska, Turonek, Falaszewska, Betley, 1990); Kwintet fortepianowy (Paderewski, pf/Kwartet A VISTA, 1991); Scherzo Warszawskie* (Camerata Vistula/Wróbel, 1993); Katedra Notre Dame* (Moryto, org, 1993); Koncert fletowy (Olkiewicz/Capella Bydgostiensis/Błaszczyk, 1994); Kwintet fortepianowy* (Grzybowski/Kwartet Camerata, 1995); Śmierć na Mont Blanc* (Strahl, vc/Concerto Avenna/Mysiński, 1996); Koncert na fagot, perkusję i orkiestrę smyczkową. (Gadawski/Skoczyńska, Skoczyński, 2 batt/Lwowska Ork. Kamer./Rewakowicz, 1997); Koncert na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową* (Strahl/Concerto Avenna/Mysiński, 1998); Cztery temperamenty na cztery wiolonczele (wiolonczeliści z Cameraty Vistuli, 1999); Rapsodia polska* (Gębski, vn/Rybak, pf, 2000); Pieśni miłości i rozstania (Artysz, Brt/Wolanin, pf, 2001); Muzyka na orkiestrę smyczkową* (Concerto Avenna/Mysiński, 2002); Amor vincit omnia na skrzypce i wibrafon (Piekutowska, vn/Skoczyński, VB, 2004); Wokaliza* (Mikołajczyk, S/Warszawska Orkiestra Smyczkowa im. Z. Brzewskiego/Gębski, 2005); Po kim biją dzwony ranne wersja na baryton i fortepian (Artysz/Wolanin, 2007); VIII Symfonia koncertująca (Samojło, pf/POR/Moś, 2008); V Kwartet smyczkowy-koncertujący* (Kwartet Wilanów, 2011)

Kornowicz Jerzy Fractus na dowolny instrument smyczkowy (wersja na kontrabas) (Wielecki, 1988 - prawykonanie i 1995); Warkocz Bereniki (Krzanowska, pf, 1993); Nieustanne rzeczy wirowanie* (Bąkowski, vn, 1997); Wstęga purpury (W szponach walca) na fortepian (Grzybowski, 2002); Kształty żywiołów na klawesyn i dźwięki naturalne (Kmieć, cmb/taśma, 2003); Cztery strumienie na smyczki (Wratislavia/Stanienda, 2004); Zorze III – Weltblech* (World Brass, 2005); Milczenie dźwięków – w stronę Sz. E.***, (Kornowicz, pf, 2013); Kamienie niepamięci – muzyka improwizowana (Észtenyi, Kornowicz, pf, 2013)

Koszewski Andrzej Lisi alfabet (Chór PPSM im. E. Młynarskiego/Marchwicka, 1993); Epitafium pamięci ks. W. Gieburowskiego (Camerata Silesia/Szostak, 1995); Zdrowaś królewno wyborna, Kotekz cyklu Gry (Il Canto/Straszewski, 2013)

Kościów AleksanderIII Kwartet smyczkowy (Kwartet Camerata, 1999); Liber sub cortice scriptus* (Pachlewski, cl/Kwartet Wilanów, 2001); Nenia* (Pachlewski, cl/Gorczyca, pf, 2005); Kyrie (Chór Warszawskiego Towarzysta Scenicznego/Strusińska, 2006); Shihaikai (Kutkowska-Kaas, S/Morawski, pf, 2008); IX Kwartet smyczkowy* (Kwartet Wilanów, 2009)

Kotoński WłodzimierzSceny liryczne(Camerata Vistula/Madey, 1987); Multiplay (Zespół instrumentów blaszanych L. Piwkowskiego/Gawin-Niesiołowski, 1988); Cadenze e arie (Celiński, cht, 1989); Bucolica (Morton Feldman in memoriam) (Gajewska, fl, 1991); Muzyka wiosenna (Gajewska, fl/Pędziałek, ob/Bąkowski, vn/Mykietyn, synt., 1995); Pełnia lata (Mykietyn, cl/Grzybowski, pf/Rekść-Raubo, vc/Okoń-Makowska, proj.dźw., 1995); Pieśń jesienna (Honma, cmb/Okoń-Makowska, proj.dźw., 1995); Podróż zimowa* (Gajewska, fl/Pędziałek, ob/Mykietyn, cl/Bąkowski, vn/Rekść-Raubo, vc/Honma, cmb/Okoń-Makowska, proj.dźw., 1995); 4 Pieśni niemieckie* (Artysz, Brt/Siatkowski, cht, 2000); Pour quattre (Nonstrom, 2000); Zmienne struktury* (Nonstrom, 2000); Motu proprio (Wachnik, fg/Grzybowski, pf, 2001); I kwartet smyczkowy* (Kwartet Wilanów, 2002); La gioia (Orkiestra Kameralna FN/Słowiński, 2010); Kwartet smyczkowu nr 3*** (Kwartet Wilanów, 2013)

Kowalski Bartosz The Study of Space II* (Lwowska Orkiestra Smyczkowa LEOPOLIS/Rewakowicz, 2005); Stadium (Kowalski-Banasewicz, pf/Kwartet Opium, 2007); Contra Tempus*** (Il Tempo/Sapiecha, 2013)

Krajewski Sebastian Fughetta (Mykietyn, cl/Rekść-Raubo, vc, 95)

KrauzeZygmunt Aus aller Welt stammende (Capella Bydgostiensis/Szymański, 1986); Trois Chansons* (Camerata Silesia/Szostak, 1997); 5 Pieśni (Artysz, Brt/Krauze, pf, 2000); Koncert skrzypcowy (Kulka/POR/Słowiński, 2004); Bal w operze (Polski Chór Kameralny/zespół instrumentalny/Łukaszewski, 2008)

Kreisler Fritz Recitativo i Scherzo-Caprice op. 6 (Baeva, vn/Karieva, pf, 2002)

Krenz Jan Musica da camera in quattro tempi col legati (Kwartet Wilanowski, 1986); Sonatina per due violini soli (Gadzina, Łosakiewicz, 1987); Sonatina per due violini (Gadzina, Łosakiewicz, 1997); Rapsodia (POR/Słowiński, 2003); Impromptu pour violoncellei (Muranty, 2006); Sonatina na dwoje skrzypiec (Bzówka, Kolinek, 2006); Tristan in memoriam postludium per quarteto d’archi (Kwartet Prima Vista, 2006)

Krupowicz StanisławPod ulęgałką (Wielecki, cb/taśma, 1993); Jaśniejszy odcień szarości (Bąkowski, vn/Sudnik, proj. dźw., 1994); Tempo 72 (Kmieć, cmb/Capella Bydgostiensis/Błaszczyk, 1994); Happy Winds to the Rose No. 3 (Nonstrom, 1995); Miserere (Szostak, S/Camerata Silesia/Szostak, 1997)

Kryvopust Bogdan Symfonia kameralna (Orkiestra Muzyki Nowej/Bywalec, 2005)

Krzanowski Andrzej Relief V (Jabłoński, vc, 1987); Salve Regina (Camerata Silesia/Szostak, 1995)

Kulenty HannaCannon (Bąkowski, vn/Kapuściński, pf, 1990); Cadenza (Bąkowski, vn/Sudnik, proj. dźw., 1994); Going up* (Bąkowski, vn/Wielecki, cb, 1995); Czwarty krąg (Bąkowski, vn/Grzybowski, pf, 1997); A Third Circle (Mironiuk, pf, 1998); Martwa natura ze skrzypcami (Bąkowski, vn, 2011)

Kunkel Renata Idiochromie I* (Gadulanka, Armanowska, 2 S/Lange, fl/Radziwonowicz, vn/Stradowska, vc/Skoczyński, batt, 1986), Mimesis (Szczepanowska, vn, 1988); II Kwartet smyczkowy* (Kwartet Wilanowski, 1989); Άnodos (Droga w górę) * (Jakimowicz, vn, 1990); Intensity* (Witkowski, pf, 1991); Phrases (Dutkiewicz, pf, 1998)

Kupczak SławomirKreacja I* (Bäter, fl/Isphording, cmb, 2007)

Kurpiński Karol Fantazja C-dur (Kwartet Wilanów, 2000)

Kurylewicz Andrzej I Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanowski, 1986); Serenada na orkiestrę smyczkową (Ork. Kamer. PRiTV w Poznaniu/Duczmal, 1987); Drzeworyt I (Gajewska, fl, 1988); Blow the Wind na kwintet dęty (Camerata Vistula/Wróbel, 1988); Witraż w miejscowości N. (Concerto Avenna/Mysiński, 1989); Dormitina (Kwartet Wilanowski, 1990); Gabriela (Nowe Trio Warszawskie, 1994); Trzy Psalmy; Dwa Psalmy (Malewicz-Madey, Ms/Malanowicz, org, 1999); Due Pezzi Semplici (Malanowicz, org, 1999)

Kuźnik Norbert MateuszPiano e tutti*(Karolak, org, 1986); Kwartet smyczkowy (Kwartet Polski, 1987); Quattre e Quattre (Camerata Vistula/Teodorowicz, 1989); Dialoghi alla Notturno*(Camerata Vistula, 1990); Organochromia* (Kuźnik, org, 1995); Toccata e cantabile* (Kuźnik, org, 1996); Impromptu quasi Etiuda (Mietelski, pf, 1998); Alla Polacca (Kamiński, fl/Sikorzak-Olek, ar, 1999); Quatres chansons d’après Ronsard (Artysz, Brt/Zbijowska, fl, 2000); Skargi Hioba (Artysz, Brt/Wolanin, pf, 2001); 3 Miniatury – quasi una sonatina (Grzybowski, pf, 2005); Organochromia (Erdman, org, 2010)

Laks Szymon Elegia żydowskich miasteczek (Kusiewicz, T/Zieniewicz, pf, 1987); Petite suite légère (POR/Słowiński, 2005); Pięć pieśni do wierszy Juliana Tuwima (Jankowska-Matan, S/Jankowska-Borzykowska, pf, 2008); Symfonia (Orkiestra Kameralna FN/K. Słowiński, 2010); IV Kwartet smyczkowy – wersja na orkiestrę smyczkową (Amadeus/Mróz, 2013)

Lasoń AleksanderII Sonata (Bąkowski, vn, 1990 i 1994)

Leopolita Marcin Missa Paschalis (Il Canto, 1994)

di Lasso Orlando Matona mia cara (Affabre Concinui/Lewandowski, 1993)

Leclair Jean MarieKoncert skrzypcowy D-dur op. 10 nr 3; Sonata c-moll op. 5 nr 6 (Il Tempo/Sapiecha, 1996); Suita z opery Scylla et Glaucus (Il Tempo/Sapiecha, 2013)

Legrenzi Giovanni Sonata Seconda a quattro (Concerto Italiano/Alessandrini, 1998)

Lennon John-McCartney Paul Michelle (Affabre Concinui/Lewandowski, 1993); Utwory zespołu The Beatles (The King’s Singers, 2001)

Lejeune Claude Voicy du gay printemps, D’un oeil fardé, Tu ne l’entends pas, Qu’est devenu ce bel oeil, Le chant de l’aloutte, L’aaute joun, Le chant du Rossignol, Débat de nostre tril’en may (Clément Janequin/Visse, 2009)

Leopolita Marcin Missa Paschalis (Il Canto/Straszewski, 2013)

Lessel Franciszek VIII Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanów, 1996)

Liban z Legnicy Jerzy Ortus de Polonia (Zespół Rorantystów Capelli Cracioviensis, 1986);Ortus de Polonia Stanislaus (Bornus Consort/Bornus-Szczyciński, 1987)

Locatelli Pietro Antonio Koncert F-dur na 4 skrzypiec op. 4 nr 12 (Standage, Sapiecha, Dudzik, Papuzińska, 1996); Concerto grosso D-dur op. 1 nr 5 (Il Tempo/Sapiecha, 1996)

Loevendie Theo Taniec (Bąkowski, vn, 2011)

Lutosławski Witold Wariacja Sacherowska (Jabłoński, vc, 1987); Partita (Kulka, vn/Esztényi, pf, 1987); Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanowski, 1988; Kwartet Wilanów, 1993; Apollon Musagète, 2009); Piosenki dziecinne (Chór Alla Polacca/Włodarski, pf/Włodarska, 1991); Trzy Miniatury (Borowiec, pf, 1993); Malowane miski; Kap, kap, kap... (Chór PPSM im. E. Młynarskiego/Marchwicka, 1993); Bukoliki (Duź, vl/Wasiółka, vc, 1994); Novelette (POR/Michniewski, 1994); Chantefleurs et Chantefables (Pasiecznik, S/Ork. Kamer. „Wirtuozi Lwowa”/Rewakowicz, 1996); Subito (Bąkowski, vn, 1997); Wariacja Sacherowska  (Strahl, vc, 1998); Uwertura smyczkowa (Sinfonia Varsovia/Słowiński, 2001); Uwertura smyczkowa (Sinfonia Varsovia/Słowiński, 2001); Preludia taneczne (Pokrzywiński, cl/Wolanin, pf, 2001); Grave na wiolonczelę i fortepian (Klocek, vc/Borucińska, pf, 2004); Pięć pieśni (Rappé, Ms/Grzybowski, pf, 2007); Sonata (Kominek, pf, 2008)

Lwow Aleksiej Hymn Cherubinów – Wielkiego Czwartku (Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 1999)

Łabuński Feliks Suite for String Orchestra In Three Movements (Orkiestra Kameralna FN/K. Słowiński, 2012)

Łaniuk Jurij Muzyka kameralna na 21 instrumentów (Ork. Kamer. „Wirtuozi Lwowa”/Rewakowicz, 1996); Skarga ciernia (Pasiecznik, S/Lwowska Orkiestra Kameralna/Rewakowicz, 1997); Annonciation (Brylinsky, vn/Chór GLORIA/Lwowska Orkiestra Smyczkowa LEOPOLIS/Rewakowicz, 2005)

Łarin Aleksiej Alleluja z oratorium Rosyjskie namiętności (Chór Moskiewskiego Kremla/Łarin, org/Dmitriak, 2004)

ŁuciukJuliusz Monologi i dialogi na 2 flety sopranowe (muzycy z zespołu Ars Nova, 1990)

Łukaszewski PawełI Kwartet smyczkowy (Kwartet Camerata, 1995); Quasi sonata (Pachlewski, cl/Łukaszewski, pf, 1999); Beatus Vir, Sanctus Martinus (Pro Forma/Wawruk, 2003); Capriccio for P.P. (Piekutowska, vn, 2004); Stadium (M. Łukaszewski, pf, 2005); Sinfonietta (Orkiestra Kameralna Wratislavia/Stanienda, 2006); Haiku – cztery pieśni (Mikołajczyk-Niewiedział/Grzybowski, pf, 2007); Hommage Edith Stein (Polski Chór Kameralny/Łukaszewski, 2008); Koncert (POR/Nałęcz-Niesiołowski, 2009); Trio (Wawrowski, vn/Kalinowski, vc/Kominek, pf, 2012)

Łukaszewski WojciechTrzym pieśni (Kutkowska-Kaas, S/Morawski, pf, 2008)

Łysenko Mykoła  Koncert Chóralny Dokąd pójdę sprzed oblicza Twego (Chór Kameralny Kijów/Hobdycz, 2001)

de Machaut Guillaume Amours/Faus samblant: Puis que ma dolour; De toutes flours; Mors sui se je ne vous voy; Dame a vous sans retollir; De toutes flours n’avoit et de tous fruis; Dame, ne regardes pas; Joie, plaisence et douce norriture (Alla Francesca, 2008); Quand je suis mis au retour; Amour me fait desirer; Nes qu’on pourrit, à la guise dun res dalamanqne (La Morra, 2010)

Maciejewski Roman 4 Pieśni kurpiowskie (Chór Kameralny AMiFC/Zimak, 1989); Matinata (Gadzina, vn/Duź, vl/Wasiółka, vc, 1999); Mazurki nr 3, 5, 6, 8 i 9 (Ławrynowicz, 2010)

Mackiewicz Grzegorz Trzy miniatury na fortepian (Mackiewicz, 2001)

Mahler Gustav Kindertotenlieder (Rappé, A/POR/Michniewski, 1996)

Majchrzak PiotrCadenza (Rekść-Raubo, vc/Grzybowski, pf, 1995)

Majerski Tadeusz Cztery preludia fortepianowe (Michał Drewnowski, 2006)

Maklakiewicz Jan Adam Reflexions op. 14 na skrzypce i fortepian (Piekutowska, vn/Gorczyca, pf, 2004)

Maklakiewicz Tadeusz Wojciech Salvum fac (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1996)

Maksymiuk Jerzy Decet (Camerata Vistula/Teodorowicz, 1989); Szepty i krzyk marzeń (Jaroszewska, vc/Maksymiuk, pf/Orkiestra Kameralna PR Amadeus/Duczmal); Preludia fortepianowe na dwie i cztery ręce (Grzybowski, Maksymiuk, 2006); Vivaldi w Bostonie* (Wratislavia/Stanienda, 2011); W zamyśleniu – adagio (Wratislavia/Stanienda, 2013) Malawski Artur Toccata na małą orkiestrę (POR/Słowiński, 2004)

Malec Arkadiusz Éljen (Nonstrom, 1995)

Małecki MaciejPieśń i ostinato (Polski Kwartet Fortepianowy, 1989); Scherzando (Camerata Vistula/Kreiner, 1989); Concertino na 12 instrumentów* (Camerata Vistula/Wróbel, 1990); Humoreska (Witkowski, pf, 1991); Kiedy na świecie przybywa wierszy (Chór PPSM im. E. Młynarskiego/Marchwicka, 1993); Concertino w dawnym stylu (Strzeszewska, Sikorzak-Olek, 2 ar/Leopoldinum/Stanienda, 1995); II Kwartet smyczkowy* (Kwartet Wilanów, 1997); I Symfonia* (Sinfonia Varsovia/Słowiński, 1999); Capriccio* (Pokrzywiński, cl, 2000); Aria i Scherzo* (Gadzina, sxf/Kwartet Wilanów, 2003); Pastorale i Toccata na skrzypce, klarnet i wiolonczelę* (Consonare per Varsavia, 2004); Sonata-fantazja (Strahl, vc, 2005); Nokturn (Rzepecka, cel/Orkiestra Kameralna FN/Lewtak, 2007); I Kwartet smyczkowy (Kwartet Opium, 2007)

de Man Roderik Roentgen Connected (The Roentgen Connection, 2007)

Mancini Henry MoonRiver(Affabre Concinui/Lewandowski, 1993)

Marais Marin Sonneries de St. Geneviève (Fiori Musicali, 1988); Le Tableau de l’Opération de la Taille (Fiori Musicali, 1988); Le tableau de l’operation de la taille (Preslmayr, fl/Isphording, cmb, 2007)

Marcello Benedetto Cantabile alla siciliana (Kłosiewicz, cmb, 2007)

Marchand Louis I Suita d-moll (Kłosiewicz, cmb, 1988)

Marini Biagio Passacaglio a quattro (Concerto Italiano/Alessandrini, 1998)

Matuszczak Bernadetta Momenti musicali per flauto ed archi (Gajewska/Capella Bydgostiensis/Szymański, 1986); Quartetto in dodici parti (Kwartet Wilanowski, 1987); Canticum Polonum*(Camerata Vistula/Wróbel, 1988); Fase per archi da camera* (Concerto Avenna/Mysiński, 1989); Hymnus in honorem Beatae Mariae Virginis de Monte Carmelo* (Bornus-Szczyciński, Ct/Bornus Consort, 1990); Pieśń żałobna - ofiarom Katynia (Gadulanka, S/Krużel, org, 1993)

Mazurek MieczysławSekstet (Camerata Vistula/Wróbel, 1990)

McLendan Clarence & Choir Bow Down&Workship Him (Clive Brown&The Shekinah Singers, 2002)

Meder Johann Valentin Der polnische Pracher (Musica Antiqua Köln, 1999)

von Meissen Heinrich Myn wroud ist gar czugangyn (Alla Francesca, 2008)

Mendelssohn-Bartholdy Felix Koncert skrzypcowy e-moll op. 64 (POR/Nałęcz-Niesiołowski, 2009)

Messiaen Olivier Vingt regards sur l’Enfant – Jésus – nr 19 Je dors, mais mon Coeur veille (N. Pasiecznik, pf, 2004)

Meyer Krzysztof VI Kwartet smyczkowy op. 51 (Kwartet Wilanowski, 1990); VIII Kwartet smyczkowy op. 67 (Kwartet Wilanów, 1993); Fanfara na 8 puzonów (kameraliści FN, 1994); XII Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanów, 2006); Canti Amadei (I Koncert wiolonczelowy) op. 63 (POR/Słowiński, 2007); XIII Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanów, 2011)

de Mezer Agata Ada (Nonstrom, 1995)

Mielczewski Marcin Canzona prima (muzycy z Concerto Avenna, 1986)

Mikołaj z Krakowa Date sinceram moerentibus (Pro Forma/Wawruk, 2003)

Mikołaj z Ostroroga Pastor gregis egregius (Ars Cantus, 2011)

Mikołaj z Radomia Ballada – wersja instrumentalna; Credo (Ars Nova/Urbaniak, 1995); Gloria, Credo, Alleluja (Ars Cantus, 2011)

de Milan Luis Fantazje na vihuelę ze zbioru El Maestro (Zalewski, lutnia, 1989); Villancicos ze zbioru El Maestro (Stępień, Ms/Zalewski, lutnia, 1989)

Milandre Luis Toussaint Andante i Menuet (Paciorkiewicz, viola d’amore/Borucińska, pf, 1998)

Milhaud Dariusz Suite provençale op. 152 (POR/Mercier, 2010)

Moniuszko Stanisław/Melcer, Henryk Prząśniczka (Karp, pf, 2005)

von Montfort Hugo/Mangolt Bürk Fro Welt (La Morra, 2010)

du Mont Henry O salutarias hostia (Zespół Wokalny Studio 600, 1996)

Morlaye Guillaume Brnasle d’Ecosse et Romaine (Clément Janequin/Visse, 2009)

Morley Thomas Now Is the Month of Maying; Sing We and Chant It (Affabre Concinui/Lewandowski, 1993); Fire, fire my heart (The King’s Singers, 2001)

Morton Ferdinand J. Milenberg Joys (Jazz Makers, 2001)

Moryto Stanisław Miniatury* (Pańko, Ms/zespół kamer./Karolak, 1986); A tre (Koźlik, Olczak, 2 acc/Skoczyński, batt, 1987); A due* (Koźlik, Olczak, 2 acc, 1988); Antyfony (Gadulanka, S/Moryto, org, 1993); Koncert na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową (Strahl/Concerto Avenna/Mysiński, 1999); E-la (Kuśmierski, acc, 2000); Leć głosie po rosie z cyklu Pięciu pieśni kurpiowskich (Chór Sine Nomine/Zawistowski, 2002); Bez tytułu (Gorczyński, cl/Skoczyński, mbf, 2004)

Moss PiotrDémarches (Pokrzywiński, clb/Koźlik, acc, 1986); Form II (Herder, sxf/Koźlik, acc/Skoczyński, batt/Armanowska, S, 1987); Elegia (Wróbel, Piwkowska, 2 vc, 1989); Scherzo pour ensemble instrumentale* (Camerata Vistula/Wróbel, 1991); Cinq humoresques - wersja kameralna* (Camerata Vistula/Wróbel, 1993); Sonata (Kwartet Camerata, 1994); Chants d’antan (Gajewska, fl/Halska, pf, 1995); Rémanences* (Sikorzak-Olek, ar/Wratislavia/Stanienda, 1996); Capriccio* (Briel, pf/Amadeus/Duczmal, 1997); Elegia II (Strahl, vc/Concerto Avenna/Mysiński, 1998); Hymne papal (POR/Straszyński, 1999); Dédicace IV (Gajewska, fl/Sikorzak-Olek, ar, 2001); Elan na smyczki (Concerto Avenna/Mysiński, 2002); Thrène VIII (Klocek, vc, 2004); I Bóg zakrył swoją twarz (Rappé, Ms/Grzybowski, pf, 2007); Offenbachiana (Strahl, vc/Ohar-Sprawka, vc, 2008); Cinq pièces* (Długosz, fl/Sikorzak-Olek, ar/Sinfonia Iuventus/Słowiński, 2009)

Moszumańska-Nazar Krystyna Fantazja (Jurczyk, mbf, 1994); From end to end persussion (2001. Bazarnik, batt); III Kwartet smyczkowy (Royal String Quartet, 2010)

Moten Benny/Moten Buster Moten Swing (Jazz Makers, 2001)

Mozart Wolfgang Amadeus Missa brevis G-dur KV 140 (Starczynowska, S/Gawara, A/Kowalski, T/Myrczek, B/Camerata Silesia/Szostak, 1997); Kwartet smyczkowyC-dur KV 465 (Kwartet im. Beli Bartóka, 2001); Symfonia koncertująca Es-dur na skrzypce i altówkę (Stanienda/Bryła/Wratislavia, 2004); Koncert skrzypcowy G-dur KV 216 (Chopin Academia Orchestra/Stanienda, 2005); Divertimento (Chopin Academia Orchestra/Stanienda, 2005); Sonata G-dur KV 379; Sonata e-moll KV 304; Sonata Es-dur KV 481(J. Jakowicz, vn/Grzybowski, pf, 2006)

Mykietyn Paweł U Radka (Nonstrom, 1994); Capriccio*(Wielecki, cb, 1995); Passacaglia for W.K. (Nonstrom, 1995); Before „Four for four”; Four for four (Nonstrom, 2000); Epifora na fortepian i taśmę (Grzybowski, 2002); Cztery preludia (Grzybowski, pf, 2003)

Natanson Wojciech Trio fortepianowe, cz. III (Betley, vn/Piotrowska, vc/ Niekraszewicz, pf, 1993)

Niewiadomska Barbara El Male Rachamim* (Gadulanka, S/zespół kamer./Szreder, 1986); Expromptum (Gajewska, fl/Gadzina, vn/Wasiółka, vc, 1987)

Nikodemowicz Andrzej Cztery medytacje (Halska, pf, 1994); Cztery pieśni* (Pasiecznik, S/Bednarczyk, tr/Malanowicz, org, 1998); III Koncert fortepianowy (Rapita, pf/Lwowska Orkiestra Smyczkowa LEOPOLIS/Rewakowicz, 2005)

Nivers Guillaume Gabriel Oficjum za zmarłych (Zespół Wokalny Studio 600, 1996)

Noskowski Zygmunt I Kwartet smyczkowy d-moll op. 9 (Kwartet Wilanów, 2009)

Nowak Wojciech Duo*(Wielecki, cb/Koźlik, acc, 1988); Pneumatofania* (Koźlik, Ostrowski, 2 acc/Moryto, org, 1993)

Nowowiejski Feliks Andante lamentabile (Dumka) op. 31 nr 1 (Erdman, 2010)

Ockeghem Johannes Missa prolationum (Musica Nova/Kandel, 2012)

Ogiński Michał Kleofas Pożegnanie Ojczyzny (Polonez a-moll) (Kojro, cmb, 1987)

Olczak Krzysztof Kantata (Armanowska, S/Koźlik, Olczak, 2 acc, 1990)

Olejniczak AndrzejMr X (String Conncetion, 2010)

Oleszkowicz Jan String Quartet (Kwartet Wilanowski, 1987); IV Kwartet smyczkowy (Kwartet Varsovia, 1988); Duplex (Dutkiewicz, pf, 1989); Śpiewy ulatującej duszy* (Skoczylas, S/taśma, 1993); Impromptu* (Oleszkowicz, synt./Sudnik, proj. dźw., 1994); Droga* (Skoczylas, S/Skoczyńska, Skoczyński, Konrad, 3 batt, 1997); Frétillement (Kamiński, fl/Oleszkowicz, pf, 1999); Tzigane concert* (Koźlik, acc/Kwartet Wilanów, 2001); Wariacje księżycowe (Bednarczuk, vc/komputer, 2003); Atavi na zespół instrumentalny i warstwę elektroniczną (Sadykowska, vn/Górczyński, cl/Skoczyński, mbf/Oleszkowicz, sof, 2004); Double Koncert* (Malicki, fl/Pokrzywiński, cl/Orkiestra Kameralna FN/Lewtak, 2007); Pierścienie Saturna (Wratislavia/Stanienda, 2008); Concerto mexicano (Pachlewski, cl/POR/Nałęcz-Niesiołowski, 2009); Jurassic Music* (Wachnik, fgt/Wratislavia/Stanienda, 2011); Seans terapeutyczny* (Il Canto/Straszewski, 2013)

Olijnyk Marija Dokąd wiedzie ten nurt (Orkiestra Muzyki Nowej/Bywalec, 2005)

Olkuśnik Joachim Impressioni per pianoforte (Matecki, pf, 1986); Muzyka na flet, klarnet, wiolonczelę i fortepian (muzycy z Cameraty Vistuli, 1987); Obrazy z przeszłości (Armanowska, S/Grzenkowicz, pf, 1988); Concerto breve* (Kojro, cmb/Concerto Avenna/Mysiński, 1989); Apokalipsa i Apoteoza (Malanowicz, org/Skoczyński, batt, 1990); Muzyka (Camerata Vistula, 1991); Arabeska (A. Olkuśnik, ar, 1991); Elegia – pamięci odeszłych i odchodzących w osamotnieniu*(Piwkowska, Wróbel, 2vc/Pokrzywiński, cl, 1993); Serenata Notturna (Woźniak, Koślacz, 2 vc, 1993); Słonecznik (Chór PPSM im. E. Młynarskiego/ Dzierżanowski, pf/Marchwicka, 1993); Rozbieranie do snu (Frakstein, BBrt/Grzybowski, pf, 1994); Sekwencje (Promiński, vn/Grzybowski, pf, 1995);Introdukcja, Arioso i Presto (Promiński, vn/Hoffmann, vc/Wolanin, pf, 1997); Preludium i Passacaglia* (Malanowicz, org, 1998); Epizody na dwie wiolonczele (Piwkowska, Wróbel, 1999); Musica per quattro*(Zbijowska, fl/Mykietyn, cl/Rekść-Raubo, vc/Grzybowski, pf, 2000); Epigramy* (Grzybowski, pf, 2001); Reperkusje (Żwirdowski, tr/Skoczyński, Gliński, 2 batt, 2002); Sonata* (Bednarczuk, vc, 2003); Memory Reflexions na trąbkę solo i muzyczną warstwę zapisu komputerowego* (Bednarczyk, 2004); Zwierciadło nocy – 3 pieśni (Chór Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego/Strusińska, 2006); Sonografie* (Isphording, cmb/Bäter, fl, 2007); Sonata per pianoforte (Kominek, 2008); II Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanów, 2009)

Opałka Tomasz Jakub Fil d’araignée* (Wawrowski, vn, 2012); Collisions of the Matter* (Sinfonia Iuventus/K. Słowiński, 2013)

Owczynik Krzysztof Cradle Song, Finale (Ars Nova/Urbaniak, 2002)

Paciorkiewicz Tadeusz Temat z wariacjami na kwartet smyczkowy (Kwartet Varsovia, 1987); Sonata na altówkę i fortepian*(Paciorkiewicz/Borucińska, 1988 i 1998); Decet* (Camerata Vistula/Wróbel,1988); Sonatina koncertowa (Topolnicka, pf, 1990); II Kwartet smyczkowy (Kwartet A Vista, 1991); Koncert na wiolonczelę i zespół kameralny* (Wróbel/Camerata Vistula, 1993); Żarcik (Borowiec, pf, 1993); Kwintet fletowy* (Gajewska, fl/Kwartet Camerata, 1995); Koncert na altówkę i orkiestrę* (Paciorkiewicz/POR/Michniewski, 1996); Kwintet fortepianowy (Wolanin, pf/Kwartet Camerata, 1997); Andante calmato (Wróbel, vc/Malanowicz, org, 1999); Adoro Te Devote (Malewicz-Madey, Ms/Malanowicz, org, 1999); II Kwartet smyczkowy (Kwartet Camerata, 1999); Cztery kaprysy (Pokrzywiński, cl/Rybak, pf, 2000); Sonata F-dur (Duda, vn/Gorczyca, pf, 2003);

Paderewski Ignacy Jan SuitaG-dur (Orkiestra Kameralna PR Amadeus/Duczmal, 2006)

de Padilla JuanGutiérrez Secuencia Stabat mater; Lamentatio Jeremiae Prophetae, Feria V in Coena Domini. Lectio 1 (Musica Reservata de Barcelona, 2004)

Padlewski Roman Stabat Mater (Camerata Silesia/Szostak, 1995); O anielska Pani, Radości wam powiadam (Il Canto/Straszewski, 2013)

Palester Roman Nokturn na orkiestrę smyczkową (Capella Cracoviensis/Gałoński, 1986); II Trio smyczkowe (Bruczkowski, vn/Paciorkiewicz, vl/Walasek, vc, 1987); III Kwartet smyczkowy (Kwartet Varsovia, 1988); Missa brevis (Starczynowska, S/Gawara, A/Silesia4/Szostak, 1993); II Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanów, 2000); Concertino per clavicembalo e dieci strumenti su temi di vecchie danze polacche (Kłosiewicz, cmb/Camerata Vistula/Wróbel, 2007); Sinfonietta (POR/Słowiński, 2007)

da Palestrina Giovanni Pierluigi Stabat Mater (Camerata Silesia/Szostak, 1994); Sonata D-dur (Bednarczyk, tr/Malanowicz, org, 1998)

Paligon Marcin Rorate coeli (Zespół Rorantystów Capelli Cracoviensis, 1986)

Pałłasz EdwardFragmenty do tekstów Safony (Malewicz-Madey, Ms/Camerata Vistula/Madey, 1987); Muzyka na dziedziniec Zamku Królewskiego (Zespół instrumentów blaszanych L. Piwkowskiego/Gawin-Niesiołowski, 1988); Psalm snu naszego i Epitafium z cyklu Trzy pieśni żałobne (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski,1988); Apostrofa (Polski Kwartet Fortepianowy, 1989); Two Reminiscences from Childhood (Pokrzywiński, clb/Wiśniewski, mbf, 1990); Taniec Marionetki (Gozdan, pf, 1991); Byczek Fernando (Tchórzewski, pf, 1991);Minstrele z cyklu Muzyczne podróże (Bednarski, pf, 1991); Zegary (Chór Alla Polacca/Włodarski, pf/Włodarska, 1991); Ballady Franciszka Villona* (Frakstein, BBrt/Leopoldinum, 1994); Miniatury fortepianowe (Esztényi, 1995); Dwie pieśni: Zima;Ja skażu tiebie* (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1996); Pastor et magister;Psalm snu naszego;De Beata Virgine Maria Claromontana (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1998); Trzy pieśni romantyczne: Italiam! Italiam!; Nie chcę już smutków; Na wsi (Kruszewski, Brt/Grzybowski, pf, 2002); Kołysanki żydowskie* (Pasiecznik, S/Grzybowski, pf, 2003); 3 Pieśni żałobne – Jeszcześ mamuliczko, Psalm snu naszego, Epitafium (Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 2005); Pięć pieśni z Brewiarza miłości (Łzę niejedną już wylałami, Perspektywa, Zawsze kiedy chcę żyć, O Chiquicie urojonej romaza, Ballada, iaką Wilon napisał na prośbę swey matki, aby ubłagać łaski Nayświętszej Panny* (Boberska, S/Dudzińska, pf, 2006)

Panufnik Andrzej II Kwartet smyczkowy (Kwartet Varsovia, 1988); Song to the Virgin Mary (Szostak, S/Kumanek, Ms, 1993); Koncert fortepianowy (Pobłocka/POR/Michniewski, 1994); Koncert skrzypcowy (Stanienda/Leopoldinum, 1995); Sinfonia Sacra (POR/Straszyński, 1999); III Kwartet smyczkowy „Wycinanki” (Kwartet Wilanów, 2004)

Parry sir Hubert There is an Old Belief;My Soul, there is a Country (The King’s Singers, 2001)

PärtArvo Magnificat (Pro Forma/Wawruk, 2003); Fratres (Kaakinen-Pilch, vn/Adamus, org, 2005)

  Passereau Pierre Il est bel et bon (Affabre Concinui/Lewandowski, 1993)

Patterson Paul Timepiece (The King’s Singers, 2001)

Penderecki, Krzysztof: Per Slava (Bauer, vc, 87); Ecloga VIII (Affabre Concinui/Lewandowski, 1993); Trio smyczkowe (Gadzina. vn/Duź, vl/Wasiółka, vc, 1994); Per Slava (Strahl, vc, 1998); III Kwartet smyczkowy “Kartki z nie napisanego dziennika” (Kwartet Wilanów, 2012); IV Symfonia “Adagio” (Sinfonia Iuventus/K. Słowiński, 2013)

Penherski ZbigniewTrzy impresje (Januszewska, S/Matecki, pf/Halat, Lauks, Proksa, Rutkowski, 4 batt/Karolak, 1986); 3 Recitativi (Armanowska, S/Orłowski, cl/Koźlik, acc/Skoczyński, batt, 1988); Jeux parties (Herder, sxf/Konrad, batt, 1989); Incantationi II* (Camerata Vistula/Wróbel, 1993); Cantus (Camerata Silesia/Szostak, 1995); Cztery preludia na fortepian (Esztényi, 1995); String Play (Wratislavia/Stanienda, 1996); Jeux Parties (Korycki, sxf/Bazarnik, batt, 1998); Incantationi I (Warszawska Grupa Perkusyjna, 2001); Mała litania smyczkowa* (Wratisłavia/Stanienda, 2003); Muzyka uliczna na trąbkę, jednego perkusistę i dwóch dowolnych wykonawców (Bednarczyk/Skoczyński, Kordylasińska, Pękala,batt, 2004); Cztery psalmy* (Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis, 2005); Małe kroniki smyczkowe (Orkiestra Kameralna Wratislavia/Stanienda, 2006); Lamentacje (Monowid, cT/Kwartet Wilanów, 2010); Mala suita w staromodnym stylu (Orkiestra Kameralna FN/K. Słowiński, 2012); Brewiarz*** do sł. Zb. Herberta (Monowid, Sm/Kwartet Wilanów, 2013)

Pepping Ernst Msza Dona Nobis Pacem (Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 2005)

Perkowski Piotr Uty japońskie na głos z fortepianem (Kusiewicz, T/Zieniewicz, pf, 1987); Poème pour alto et piano (Paciorkiewicz, vl/Paderewski, pf, 1988)

Pękiel Bartłomiej Ave Maria (Zespół Rorantystów Capelli Cracoviensis, 1986); Motety: Assumpta est Maria; Sub Tuum praesidium; Nativitas Tua; Ave Maria (Bornus Consort/Bornus-Szczyciński, 1987); Missa senza cerimonie (Chór Kameralny AMiFC/Zimak, 1989); Missa senza le cerimonie I (Camerata Silesia/Szostak, 1997)

Piazzolla Astor Le Grand Tango (Marianowski, vc/Grzybowski, pf, 2007); Cztery pory roku (Wawrowski, vn/Kalinowski, vc/Kominek, pf, 2012)

Piotrz Grudziądza: Preconia etroclita; Probleumata enigmatum; Prelustri elucencia; Phebus eclipsi; Pregrata era; Preformosa eleganzis; Phonicorum ethicorum; Kyrie fons bonitatis; Presulem ephebeatum; Presulis eminenciam; Plasmatori estuanter; Veni...Pneuma...Paraclito...Dator...; Promitat eterno (Bornus Consort/Bornus-Szczyciński, 1990)

Playford John Faronells Division on a Ground ze zbioru The Division Violin... (Il Tempo/Sapiecha, 2000)

Pokrzywińska Maria Refrenna 11 instrumentów* (Camerata Vistula/Wróbel, 1988); Replays* (Pokrzywiński, Elbe, 2 cl/Maciejewski, pf, 1989); Con espressione* (Pokrzywiński, cl/Tomanek, Gębka, 2 vn/ Chmielewski, vl/Wróbel, vc, 1990); Romanca* (Wróbel, vc, 1991); Versus (Pokrzywiński, cl/Malanowicz, org, 1998); Toccata capricciosa (Malanowicz, org, 1999); Souvenir for M.*(Pokrzywiński, clb, 2000); Sonet VI (Chór Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego/Strusińska, 2006); Passacaglia(Wratislavia/Stanienda, 2008)

Poulenc Francis Sonata (Komar, cl/Grzybowski, pf, 2002)

PraetoriusMichael Suita tańców „Terpsychora” (Malanowicz, org/Skoczyński, batt, 1990)

de Prés Josquin Deploration sur la mort d’Ockeghem;Benedicta es caelorum Regina (Bornus Consort, 1987); Miserere (Bornus Consort/Bornus-Szczyciński, 1993)

Prokofiew Sergiusz Uwertuta żydowska op. 34 (Kwartet Wilanowski/Pokrzywiński, cl/Paderewski, pf, 1991); II Sonata D-dur op. 94 bis (Baeva, vn/Karieva, pf, 2007)

Prokofiew-Höricke Suita z baletuKamienny świat op. 118 (Höricke, pf, 1995)

Przybylski Bronisław KazimierzMissa Papae Joannis Pauli Secundi (Dudzińska-Wieczorek, S/Chór ATK/POR/Straszyński, 1999)

Przybylski DariuszNawet gwiazdy płaczą z tymi, którzy płaczą w nocy* (Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej/Lewtak, 2007); Orchesterstück* (POR/Moś, 2008); Orchesterstück Nr 2*(Sinfonia Iuventus/Słowiński, 2009)

Pstrokońska-Nawratil Grażyna Studio (Bąkowski, vn/Jurczyk, tmt, 1994); Grażyna Pstrokońska-Nawratil Muzyka lidyjska (Orkiestra Kameralna Wratislavia/Stanienda, 2006); Ptaki na horyzoncie zmierzchu (Zbijowski, cl/Światczynski, tbn/Marianowski, vc, Grzybowski, pf, 2007); …como el sol e la mar…(…Jak słońce i morze…) (Długosz, fl/Orkiestra Kameralna FN/K. Słowiński, 2010); Reportaż III ICE-LAND…the rainbow bridges over Dettifoss (Orkiestra Kameralna FN/K. Słowinski, 2012)

Ptaszyńska Marta Jeu-partie (Rutkowski, vbf/Mazurek, ar, 1986); Kwiaty Księżyca (Jabłoński, vc/Esztényi, pf, 1987); Scherzo (Jabłoński, xlf/Rulewski, pf, 1991); Cztery portrety (Kwartet Wilanów, 1994); String Play (Wratislavia/Stanienda, 1996)

Purcell Henry Sonata nr 6 (Sapiecha/Dudzik, 2 vn/Zalewski, viola da gamba/Stawarz, pozytyw, 1994); Oda do św. Cecylii(Szary, S/Gawara, A/Kowalski, T/Pawłowski, Brt/Myrczek, B, 1994); muzyka do sztuki„Poślubiony Elegant, czyli Osobliwy Zuchwalec”; muzyka do sztuki„Abdelazar, czyli Zemsta Maura” (Concerto Polacco/Toporowski, 1995); Sonata D-dur (Bednarczyk, tr/Malanowicz, org, 1998); Pavan for 3 violins Z. 752 (Il Tempo/Sapiecha, 2000); Thou knowest Lord; Remember not, Lord, our Offences (The King’s Singers, 2001); The Fairy Queen (World Brass, 2005); Overture (Bonduca); Slow Air; Hornpipe or Jig; Dance for Chinese Man and Woman – Chaconne; Overture (The Old Bachelor); Johney Cook the Beavor; March; Air; Rondeau; Overture (The Rival Sisters); Prelude; Prelude “If Love is a sweet Passion”; Lumps of Pudding; King of Poland; St-Martin’s Lane; Overture (The Virtuous Wife); Song Tune; T’was within a furlong of Edinboro’s Town; Ground after the Scotch Humour;Chaconne (Arte dei Suonatori/Kossenko, 2009)

Pyzik Kazimierz Suita nr 6 (Pyzik, viola da gamba, 1998)

Rachmaninow Siergiej Hymn: Jednorodzony Synu... (fragment liturgii św. Jana Chryzostoma); Widzieliśmy zmartwychwstanie Chrystusa (Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 1999): Błogosławiony jesteś, Boże z Całonocnego Czuwania (Chór Kameralny Kijów/Hobdycz, 2001)

Radziwiłł Maciej Serenada (I Solisti di Varsavia, 1996)

Ratusińska WeronikaAmarcord (Piekutowska, vn/Gorczyca, pf, 2004); Trio (Pachlewski, cl/Strahl, vc/Gorczyca, pf, 2005); Adoratio Crucis (Chór Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego/Strusińska, 2006); Nimfy (Bäter, fl/Isphording, cmb, 2007); Blue Note (Jaroszewska, vc/Samojło, pf, 2010)

Ravel Maurice Kwartet smyczkowyF-dur (Kwartet Wilanów, 2010)

von Reventhal Neidhart Maienzit one nit (Alla Francesca, 2008)

Regamey Konstanty Pieśni młodzieńcze (Pasiecznik, S/Grzybowski, pf, 2003)

Rentowski WiesławPor dia de anos (Koźlik, Olczak, 2 acc/Moryto, org, 1990)

Rewakowicz RomanGdzie... (Chór Kameralny AMiFC/Zimak, 1989)

Rogala Jacek Spring inthe Park on Fairhill Road(Korycki, sxf/Bazarnik, batt, 1998)

Rudziński Witold Sonata pastoralna (Lasocki, vn/Bożek-Musialska, pf, 1987; Duda, vn/Gorczyca, pf, 2003); Dialog (Sonata na saksofon altowy i fortepian) (Pituch/Esztényi, 1989 - prawykonanie); 3 Pieśni Starohebrajskie (Skoczylas, S/Topolnicka, pf, 1991); Psalm VI (Il Canto da Camera/Kruzel, org, 1993); Etude fanatisie (Gajewska, fl/Halska, pf, 1995); Passacaglia* (Radziwonowicz, vn, 1997); Planctus - żale Matki Boskiej pod Krzyżem* (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1998); Ricercar sopra Roman Lasocki (Lasocki, vn, 1999);

Rudziński Zbigniew Trio smyczkowe (Niziółka, vn/Janduła, vl/Bednarczuk, vc, 1986); Księga godzin - pięć pieśni romantycznych (Malewicz-Madey, Ms/Nowe Trio Warszawskie, 1993); Pięć pieśni do słów A. Rudzińskiej, J. Lechonia, K. I. Gałczyńskiego i tekstów ludowych (Karasińska, S/Borucińska, pf, 2010); Kwartet smyczkowy* (Kwartet Wilanów, 2011)

von Rügen Wisław Ich warne dich (Alla Francesca, 2008)

el Sabio Alfonso (Alfons X Mądry) Cantigas de Santa Maria(Stępień, Ms/Gebel, Ct/Ars Nova/Urbaniak, 1986)

Satie Erik Trois Gymnopédies; Trois Gnossiennes; Sonatine Bureaucratique (Sonata biurokratyczna); Préludes flasques(Sflaczałe preludia dla psa); Je te veux (Valse pour Piano) (Pragnę cię – walc na fortepian) (Lisak, 2011)

Sawa Marian Taneczne obrazki (Malanowicz, org, 1999); Largo na skrzypce, klarnet i wiolonczelę (Consonare per Varsavia, 2004); Koncert organowy (Krajewska, organy, 2005)

Scarlatti Domenico Sonata f-moll; Sonata D-dur (Kłosiewicz, cmb, 2007); Sonaty –improwizacja (Masecki, pf, 2012)

Schmelzer Johann Heinrich Lamento B-dur; Polnische Sackpfeyffen (Musica Antiqua Köln/Goebel, 1997)

Schnittke Alfred Kwintet (Esztényi, pf/Kwartet Wilanów, 1998); Bogurodzico Dziewico raduj się; Panie Jezu; Ojcze nasz (Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 2004); Sonata (Bauer, vc, 2004)

Scholl Michael Gregor Memento – wariacje na fortepian (Höricke, 1995)

Schönberg Arnold Verklärte Nacht op. 4 (Orkiestra Kameralna Wratislavia/Stanienda, 2006)

Schroyens Raymond Heart, we will forget him (Pro Forma/Wawruk, 2003)

Schubert Franz Rondo A-dur D 438 (Wratislavia/Stanienda, 2003); Kwartet smyczkowy

d-moll “Śmierć i dziewczyna”D810 (Royal String Quartet, 2010)

Scott Young, Young Up to My Neck in You (Thärichens Tentett, 2011)

Scotto Vincent Le cri du Poilu (Clément Janequin, 2009)

Seifert Zbigniew Quo vadis (String Connection, 2010)

Serocki Kazimierz Arrangements na 1-4 flety proste (Urbaniak, Gebel, Borowski, Pałkowski, 1986); A piacere I; Suita Preludiów (Witkowski, pf, 1991); Swinging Music (Nonstrom, 1994); Suita preludiów (Nishimisu-Wawreniuk, pf, 2001); Sinfonietta (POR/Słowiński, 2003); Koncert fortepianowy „Romantyczny” (Czapiewski/POR/Słowiński, 2006)

Shaw Kirby Plenty good room (Pro Forma/Wawruk, 2003)

Shorenkov Maksim Tkliwym dotknięciem (Orkiestra Muzyki Nowej/Lasoń, 2005)

Shymko Aleksandr Przeistoczenie (Orkiestra Muzyki Nowej/Lasoń, 2005)

Sibelius Jean Sorgmusik op. 111b (Adamus, org, 2005); Suita z muzyki do dramatu M. Maeterlincka Pelléas and Mélisande op. 46 (POR/Moś, 2008)

Sielicki Edward Canzona da sonar na zespół instrumentów dawnych (Ars Nova, 1986); Pulchrum est quod commensuratum est (Zalewski, lira korbowa/Kojro, cmb/Concerto Avenna/Mysiński, 1987); Assumpta est Maria* (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1988); Micrologus* (Fiori Musicali, 1988); Trio Sonata (Celiński, cht/Koźlik, acc/Wiśniewski, VB, 1990); Labirynth I* (Camerata Vistula/Wróbel, 1990); Temat i trzy wariacje z cyklu Ropuchy (Chór PPSM im. E. Młynarskiego/Marchwicka, 1993); Soundcruncher (Dźwiękojad)na taśmę* (Sudnik, proj. dźw., 1994); Kronos (Wielecki, cb, `1995); Konzertstück (Rekść-Raubo, vc/Grzybowski, pf, 1995); Koncert fortepianowy* (Örmény, pf/Ork. Kam. „Wirtuozi Lwowa”/Rewakowicz, 1996); Signs of Life (Mleczko, sxf/Malanowicz, org, 1998); Weteringschans (Mleczko, sxf/taśma, 1999); Psalm 100 Jubilate Deo (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 2000); Entre espejos (Skorzak-Olek, ar/taśma, 2001); Ballada* (Park, pf/taśma, 2003); Trzy tańce na kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanów, 2004); Concerto per quartetto d’archi e orchestra* (Kwartet Wilanów/Chopin Academia Orchestra/Stanienda, 2005); Kwintet na flet i kwartet smyczkowy* (Gajewska, fl/Kwartet Wilanów, 2007); Sonata per viola e pianoforte – pamięci mojego Ojca* (Groblewski, vl/Jankowska-Borzykowska, pf, 2008); Preludia**(Ławrynowicz, pf/Orkiestra Kameralna FN/Lewtak, 2009); Sonata* Bąkowski, vn/Madey, pf, 2011); Differentia specifica – una fantasia quasi tango* (A. Mleczko, sxf/Orkiestra Kameralna FN/K. Słowiński, 2012))

Sielicki Ryszard Sonata na skrzypce i fortepian (Radziwonowicz/Wolanin, 1997); Adagio e fuga con modo polonico (Wratislavia/Stanienda, 2008); O, wiem, wiem ci ja (Il Canto/Straszewski, 2013)

Sikora ElżbietaGłowa Orfeusza (Kotnowska, fl/Okoń-Makowska, proj. dźw., 1994)

Sikorski Kazimierz Kalina;Jekiem jo sed;Uwoz, mamo, roz z cyklu Pieśni kurpiowskie (Chór Sine Nomine/Zawistowski, 2002)

Sikorski TomaszModus (Monighetti, vc, 1986); Moderato cantabile per violoncello (Bauer, 1987); Sonant; Widok z okna oglądany w roztargnieniu; Hymnos (Esztényi, pf, 1989); Struny w ziemi (Amadeus/Duczmal, 1995); La notte (Wratislavia/Stanienda, 1996); Widok z okna (Mironiuk, pf, 1998); Milczenie syren (Klocek, vc, 2004)

Silwestrow Walentin Serenada (Lwowska Orkiestra Kameralna/Rewakowicz, 1997); Postludium (Bauer, vc/Grzybowski, pf, 2004)

Siwiński JarosławWidok z „Gamy” spożywany (Nonstrom, 1995); Kwintet fortepianowy* (Esztényi/Kwartet Wilanów, 1998); Hominibus (POR/Nałęcz-Niesiołowski, 2009); Piano Sekstet* (Kwartet Wilanów/Kołcz, cb/Esztényi, pf, 2013)

Skalovski Todor Makedońska humoreska (Pro Forma/Wawruk, 2003)

Skowron Janusz Cichosza(String Connection, 2010)

Sławiński AdamCanto (Ork. Kamer. PRiTV w Poznaniu/Duczmal, 1987; Wratislavia/Stanienda, 2003 ); Rondo* (Kwartet Wilanów, 1996); Symfonia c-moll „Dokończona” do tekstu J. Przybory (Radziejewska, S/Frakstein, Brt/POR/Słowiński, 2005)

Słowiński Władysław  Quartetto piccolo in memoriam Tadeusz Szeligowski (Kwartet Wilanowski, 1986); Passionato per quattro archi (Kwartet Wilanowski, 1987); Concertino na klawesyn i kwartet smyczkowy (Kłosiewicz, cmb/Kwartet Wilanowski, 1988); Definicje (Stępień, Ms/Wasiółka, vc, 1989); Espressivo sempre* (Gajewska, fl/Kwartet Wilanowski, 1990); Pieśni staropolskie* (Szmyt, T/Concerto Avenna/Mysiński, 1991); ...dogonić siwiznę popiołu... - Tren pamięci Janusza Korczaka* (Hiolski, Brt/Gadzina, vn, 1991); Larghetto i Gavotte w dawnym stylu (Bańkowska, Biskupska, 2 vc, 1991); Dialog z cyklu Miniatury (Borowiec, 1991); Szkoła pod buczyną; Warzyła sroczka kaszkę jaglaną (Chór Alla Polacca/Włodarski, pf/Włodarska, 1991); Koncert na flet z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej, fortepianu i perkusji (Gajewska, fl/Amadeus/Duczmal, 1993; Długosz, fl/Orkiestra Kameralna FN/K. Słowiński, 2010); Trzy burleski* (Kwartet Wilanów, 1993); Doloroso* (Kwartet Wilanów, 1994); Tren (Herder, sxf/Malanowicz, org, 1995); Barokowe reminiscencje* (Olkiewicz, fl/Gadzina, vn/ Duź, vl/Wasiółka, vc, 1996); Elegia*(Kwartet Wilanów, 1997); Późnojesienny labirynt – 5 pieśni (Artysz, Brt/Esztényi, pf, 1998); Divertimento concertante*(Stanienda, vn/Wratislavia, 1998) – patrz Janiewicz-Słowiński; Makowskie bajki – cykl pieśni (Pańko, Ms/ Wojnowicz, ob/Pokrzywiński, cl/Płużek, fg, 1999); Tryptyk bizantyjski* (Minkiewicz, T/Zelnik, recit/Schola Cantorum Gedanensis/Szafrański, cr, ob/Pokrzywiński, Elbe, 2 cl/Płużek, fg/Skoczyński, batt/Łukaszewski, 2000); Definicje II – 4 pieśni (2 wersja)* (Jankowska, S/Grzybowski, pf, 2001); Miniatury (Łukaszewski, pf); Espressivo sempre. Versione secondo per clarinetto a quartetto de archi* (Pachlewski, cl/Kwartet Wilanów, 2006); Jesienna opowieść* (Kwartet Wilanów, 2007); Cztery wiersze Julii Hartwig* (Jankowska-Matan, S/Jankowska-Borzykowska, pf, 2008); Tętno kołatka* (Boberska, S/K. Słowiński, pf, 2009); Funebre* (Kwartet Wilanów, 2012); Doloroso in memoriam Witold Lutosławski (Kwartet Wilanów, 2013)

Soler Antonio/Sielicki Edward Fandango-Fantasie (Stanienda, vn/Wratislavia, 2013)

Spisak Michał Andante i Allegro na skrzypce i smyczki (Stanienda/Wratislavia, 2004); Toccata (POR/Słowiński, 2006); Koncert fortepianowy (Lisak/POR/Mercier, 2010); Concertino (Orkiestra Kameralna FN/K. Słowiński, 2011)

Stachowski Marek Intermezzo na trio smyczkowe (Gadzina, vn/Duź, vl/Wasiółka, vc, 1994); Musica festeggiante (Kwartet im. Beli Bartóka, 2001); Miroir du Temps (Suszycki, vn/Zbijowski, cl/Marianowski, vc/Grzybowski, pf, 2005)

Stamitz Carl Symfonia koncertująca D-dur na skrzypce i altówkę (Stanienda/Bryła/Wratislavia, 2004)

Stanford sir Charles Quick, we have but a Second (The King’s Singers, 2001)

Stankowyc zJewhen Jakie miłe osady Twoje, Panie (Chór Kameralny Kijów/Hobdycz, 2001)

StaromieyskiJ. Vesperae de Sanctis (Górzyńska, S/Kacprzak, A/Nikodem, T/Frakstein, B/Musicae Antiquae Collegium Varsoviense/Zimak, 1987)

Stojanow Bojko Kotonissimo (Nonstrom, 95)

Stradomski RafałRicercar na flety proste (Ars Nova, 1987 i 1990.); Sonata (Orłowski, cl/Orłowska, pf, 1988); Canzona na 4 instrumenty dawne (Ars Nova/Urbaniak, 1990)

Strawiński Igor Suita baletowa „Pulcinella” (POR/Michniewski, 1996); Danses Concertantes (POR/Słowiński, 1997); Three pieces na klarnet solo (Komar, 2002); Suita włoska (Baeva, vn/Karieva, pf, 2002); Ojcze nasz; Bogurodzico Dziewico raduj się; Wierzę (Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 2004); Suite Italienne z baletu Pulcinelle (Zdunik, vc/ Świgut, pf, 2012)

Strzelecki Paweł Retrospekcje (2006. Maklakiewicz, pf); Fanfara* (Erdman, org, 2010); A Sketch for Lent (Wratislavia/Stanienda, 2011); Ballada-Kołysanka (Kominek, pf, 2012)

Subissati Aldebrando Sonata VI – Capriccio z Sonate per violin sole e basso continuo, MI 0034 (Il Tempo/Sapiecha, 2013)

Sulej Michał Ziewadło (Chór PPSM im. E. Młynarskiego/Marchwicka, 1993)

Sweelinck Jan Pieterszoon Fuge a 4 (The Roentgen Connection, 2007)

Swiridow Jurij Modlitwa; Miłość Święta; Wiersz skruchy – z dramatu Car Fiodor Iwanowicz; Wieniec Puszkina (Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 2004)

Szaliński Antoni Epitafium (Chór Kameralny AMiFC/Zimak, 1989)

Szałowski Antoni Sonatina (Zieliński, cl/Leszek, pf, 1991); Concertino (Lwowska Orkiestra Kameralna/Rewakowicz, 1997); Uwertura (POR/Słowiński, 2003); Zaczarowana oberża – balet w 1 odsłonie (POR/Mercier, 2010); Muzyka (Orkiestra Kameralna FN/K. Słowiński, 2011)

Szarzyński Stanisław Sylwester Sonata (Concerto Avenna/Mysiński, 1991)

Szczedrin Rodion Zauroczony anioł; Tibiliskie bazary; Pierwszy lód (Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 2004)

Szczerbakow Igor Wers pokutny (Duda, vn/Ork. Kam. „Wirtuozi Lwowa”/Rewakowicz, 1996)

Szczetyński Oleksandr Requiem (Chór Gloria/Lwowska Orkiestra Smyczkowa LEOPOLIS/Rewakowicz, 2005)

Szczedrin Rodion Sceny liryczne (Apollon Musagète, 2009); Á’la Albeniz (Zdunik, vc/Świgut, pf, 2012)

Szeligowski Tadeusz Epitafium na śmierć Karola Szymanowskiego (Ork. Kamer. PRiTV w Poznaniu/Duczmal, 1987; POR/Słowiński, 2007); Trio fortepianowe (Radziwonowicz, vn/Tatarska, vc/Radziwonowicz, pf, 1996); Concerto pour orchestre (POR/Słowiński, 2006); Sonata (Długosz, fl/Madey, pf, 2011); Rondo żartobliwe (Il Canto/Straszewski, 2013)

Szeremeta RyszardMedium Nova* (Ars Nova/taśma, 1990); Stringplay nr 1 i 2* (Bąkowski, vn/Sudnik, proj. dźw., 1994); Future music (Jaremko, sxf/taśma, 1998)

Szosnokow Paweł Sowiet priewiecznyj (Capella Musicae Antique Orientalis/Zaborowski, 1991)

Szostakowicz Dymitr Z Żydowskiej Poezji Ludowej – 11 pieśni (Sirowajska, S/Stępień, A/Szmyt, T/Nosowska, pf, 1991); VI Symfonia h-moll op. 54 (Sinfonia Varsovia/Słowiński, 1999); I Koncert wiolonczelowy Es-dur op. 107 (Kwiatkowski/Sinfonia Varsovia/Słowiński, 2001); Preludia i fugi z op. 87 na fortepian – Des-dur nr 15; fis-moll nr 8; a-moll nr 2; B-dur nr 21 (N. Pasiecznik, pf, 2004); Satyry do sł. Saszy Czornego op. 109: Krytykowii; Przebudzenie wiosny; Potomkowie; Nieporozumienie; Sonata Kreutzerowskai (O. Pasiecznik, S/N. Pasiecznik, pf, 2004); The Bolti (World Brass, 2005); Cztery preludia z cyklu 24 preludia op. 34 (Baeva, vn/Karieva, pf, 2007); II Kwartet smyczkowy A-dur op. 68 (Kwartet Wilanów, 2007); Polka (Apollon Musagète, 2009)

Szpilman Władysław Mała uwertura (POR/Słowiński, 2005); Concertino (Kowalski, pf/POR/Słowiński, 2005); Sceny baletowe (POR/Słowiński, 2005); Walc w dawnym stylu (POR/Słowiński, 2005)

Szwarcman Dorota ...ale co (trzy wiersze Aleksandra Wata) (Bornus-Szczyciński, Ct/Concerto Polacco/Toporowski, 1995)

Szymanowski Karol Sonata d-moll op. 9 (Kulka, vn/Esztényi, pf, 1987); II Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanowski, 1988; Kwartet Wilanów, 2002); 6 pieśni z cyklu 12 pieśni kurpiowskich op. 58 (Camerata Silesia/Szostak, 1997); Niech Jezus Chrystus; Wyrzundzaj się dziwce moje; Panie muzykancie prosim zagrać walca z cyklu Sześciu pieśni kurpiowskich (Chór Sine Nomine/Zawistowski, 2002); Nokturn i Tarantela op. 28 (Baeva, vn/Karieva, pf, 2002, 2007); Etiuda – wokaliza; Pieśni księżniczki z baśni op. 31 (Pasiecznik, S/Grzybowski, pf, 2003); Rymy dziecięce op. 49 (Mikołajczyk-Niewiedział, S/Grzybowski, pf, 2007); Trzy pieśni op. 32 (Rappé, Ms/Grzybowski, pf, 2007); Roksana (Zdunik, vc/Świgut, pf, 2012); A chtóz tam puka (Il Canto/Straszewski, 2013)

Szymański Paweł Villanelle (Bornus-Szczyciński, Ct/Gizbert-Studnicka, cmb/Marczyk, Pajewski, 2 vl, 1987); Kalejdoskop dla M.C.E (Bauer, vc, 1990); Miserere (Bornus-Consort/Sikorzak-Olek, ar/Siwak, vbf/Orkisz, Orkisz, Piwkowska, Wróbel, 4 vc, 1993); Lux aeterna (Nicze, Witkowski, 2 pf/Grzybowski, Wróblewski, 2 cel/Sikorzak-Olek, Strzeszewska-Lis, 2 ar/Skoczyńska, Skoczyński, 2 batt/Camerata Silesia/Szostak, 1994); Sonata (Amadeus/Duczmal, 1995); Sonat(in)a (Nonstrom, 1995); In Paradisum (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1996); Trzy utwory na trzy flety i metronom (Blecharz, Owczynik, Urbaniak, 2002); Pięć utworów (Kwartet Wilanów, 2003); Une suite de pièces de clavecin par Mr Szymański (Grzybowski, pf, 2006); Pięć utworów (Royal String Quartet, 2010); Kaleidoscope for M.C.E. (Zdunik, vc, 2012)

Świerzyński Adam Ballada (Pokrzywiński, cl/Maciejewski, pf, 1989); Romans; Trzy tańce kaszubskie (Jakimowicz, vn/Grzybowski, pf, 1994)

Talarczyk Józef Kwintet na obój solo i kwartet smyczkowy* (Malikowski, ob/Camerata Vistula, 1990)

Tansman Aleksander VI Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanowski, 1989); Suite-Divertissement (Polski Kwartet Fortepianowy, 1991); Concertino (Pierri, cht/POR/Słowiński, 1997); Divertimento (Sinfonia Varsovia/Słowiński, 2001); Musique pour cordes (Orkiestra Kameralna PR Amadeus/Duczmal, 2006); Tryptyk (POR/Słowiński, 2007); Kwartet smyczkowy nr 6 (Kwartet Wilanów, 2012)

Tartini Giuseppe Koncert skrzypcowy A-dur D. 96 (Il Tempo/Sapiecha, 1996)

Telemann Georg Phillip Suita G-dur „Don Kichot” (Fiori Musicali, 1988); Koncert A-dur (Wroniszewski, ob/Concerto Avenna/Mysiński, 1989); Sonata f-moll (Gajewska, fl/Kojro, cmb/Wasiółka, vc, 1990); Don Kichot (Capella Bydgostiensis/Błaszczyk, 1994); Sonata (Kwartet Wilanów, 1996); Concerto G-dur (Musica Antiqua Köln/Goebel, 1999); Koncert polski G-dur (Orkiestra Arte dei Suonatori); Suita a-moll (Roed, fl/Arte dei Suonatori, 2006); Koncert polski B-dur (Orkiestra Arte dei Suonatori, 2006); Uwertura pastoralna (Wratislavia/Stanienda, 2011); Sonata Corellisierende g-moll nr 5 (Il Tempo/Sapiecha, 2013)

Teodorowicz Krzysztof Ave Reginae caelorum (Laddy, S/Kruzel, org, 1993)

Thärichen NicolaiFarewell Suite I, II, III; Nightfall; On Being a Woman; Der Schizophrene; The Last Day; Unadored; Grateful; This Time; Keep It to Yourself; Tell Me that You Love Me Still (Thärichens Tentett, 2011)

Tiensuu Jukka Veto z cykluMusica ambigua (The Roentgen Connection, 2007)

Titow Wasilij Radujcie się sprawiedliwi; Chwalcie imię Pana (Chór Moskiewskiego Kremla/Dmitriak, 1999 i 2004)

Tromboncino Bartolomeo Per dolor me bagno il viso (More Hispano-Vicente Parrilla, 2014)

Twardowski Romuald Mała liturgia prawosławna (Zespół Madrygalistów/Capella Cracoviensis/Gałoński, 1986); Preludio ed aria con variazioni (Kojro, cmb, 1987); Waldszenen; Petit concert pour orchestre vocal*(Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1988); Trio fortepianowe (Marczyk, vn/Koślacz, vc/Esztényi, pf, 1989); Campane* (Topolnicka, pf, 1990); Nigunim* (Rezler, vn/Topolnicka, pf, 1991); Melodie chasydów* (Rezler, vn/Topolnicka, pf, 1991); Chwalitie imia Gospodine, Alliłuja (Capella Musicae Antiquae Orientalis/Zaborowski, 1991); Trzy eseje* (Silesia/Szostak, 1993); Wiosna idzie (Chór PPSM im. E. Młynarskiego/Marchwicka, 1993); Trzy sonety do Don Kichota Cervantesa (Frakstein, BBrt/Grzybowski, pf, 1994); Canticum Canticorum (Radomska, S/Concerto Avenna/Mysiński, 1996); Woskresenije Christowo* (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1996); Fantazja (Malanowicz, org, 1998); Concerto breve* (Concerto Avenna/Mysiński, 1999); Pastorale i taniec* (Gębski, vn/Rybak, pf, 2000); Laude Sion (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 2000); Z cyklu Hômmage à J. S. Bach (Wolanin, pf, 2001); Alleluja (Chór Kameralny Kijów/Hobdycz, 2001); Trzy pieśni kurpiowskie (Chór Sine Nomine/Zawistowski, 2002); A w niedzielę; Z tamtej strony jeziora (Pro Forma/Wawruk, 2003); Tryptyk mariacki (Wratislavia/Stanienda, 2003); Serenada (Warszawska Orkiestra Smyczkowa im. Z. Brzewskiego/Gębski, 2005); Preludium, Recytatyw i Aria z wariacjami (Ławrynowicz, pf, 2010)

Tyszkowski Jerzy Trójkątne kwadraty (Chór PPSM im. E. Młynarskiego/ Dzierżanowski, pf/Marchwicka, 1993); Do myśli (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1996)

Vega Henry Ssolo (Preslmayr, viola da gamba, 2007)

de Venosa Gesualdo Responsoria (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 1998)

de Victoria Tomás Luis Seis Responsorios para Viernes Santo (Sześć responsoriów na Wielki Piątek); Ave Maria (Musica Reservata de Barcelona, 2004)

Vivaldi Antonio Koncert h-moll (Monighetti, vc/Fiori Musicali, 1986); Sonata c-moll (Kaczmarski, vn/Monighetti, vc/Czarny-Kaczmarska, cmb/Pyzik, viol one, 1986); Sinfonia C-dur (Concerto Avenna/Mysiński, 1989); Koncert na orkiestrę smyczkową i b.c C-dur RV 109 (Concerto Avenna/Mysiński, 1991); Koncert na obój, orkiestrę smyczkową i b.c. a-moll RV 461 (Wroniszewski/Concerto Avenna/Mysiński, 1991); Cztery pory roku z op. 8 (Stanienda, vn/Stawarz, cmb/Leopoldinum, 1994); Koncert skrzypcowy A-dur op. 3 nr 5 (Stanienda, vn/ Wratislavia,1996); Concerto in mi minore op. 6 nr 4 (Concerto Italiano, 98); Koncert F-dur na skrzypce, wiolonczelę, smyczki i b.c. RV 544 (Jakowicz, vn/Strahl, vc/Concerto Avenna, 1999); Koncert B-dur  w transkrypcji na trąbkę i organy (Bednarczyk/Malanowicz, 1999); Koncert c-moll (Roed, fl/Arte dei Suonatori, 2006); Koncert fletowy e-moll RV 432; Koncert fletowy G-dur RV 438; Koncert fletowy D-dur RV 429; Koncert fletowy F-dur RV 434; Koncert fletowy D-dur „Il Gardellino” RV 428 (Kostenko, fl/Arte dei Suonatori, 2009)

von der Vogelweide Walther Der Reichston, Der zweite Philippston, Palästinalied, Unter der Linden (Artysz, Brt/Ars Nova/Urbaniak, 1987)

Wajnberg Mieczysław VII Kwartet smyczkowy op. 59 (Kwartet Wilanów, 1999); XII Kwartet smyczkowy op. 103 (Kwartet Wilanów, 2009)

Wacław z SzamotułIn Te Domine speravi (Bornus Consort, 1987); Motety i Pieśni (Il Canto, 1994); Blogoslawiony człowiek (Il Canto/Straszewski, 2013)

Wański Jan Symfonia D-dur (Concerto Avenna/Mysiński, 1996)

Webern Anton Wariacje fortepianowe op. 27 (Grzybowski, 2003); 3 Stücke op. 11 (Bauer, vc/Grzybowski, pf, 2004); Langsamer Satz (Royal String Quartet, 2010)

Wedel Artem Koncert Chóralny nr 20 Jak długo, Panie, zapomnisz o mnie (Chór Kameralny Kijów/Hobdycz, 2001)

Weelkes Thomas Since Robin Hood; Hark, All Ye Lovely Saints Above (Affabre Concinui/Lewandowski, 1993); As Westa was from Latmos Hill (The King’s Singers, 2001)

de Wert Glaches M’ha punt’ Amor (Pro Forma/Wawruk, 2003)

Widłak WojciechSonatina minore per organo (Malanowicz, 1999)

Wiechowicz Stanisław Na glinianym wazoniku (Pro Forma/Wawruk, 2003); Pragną ocki (Il Canto/Straszewski, 2013)

Wielecki TadeuszLiczne odnogi rozgałęzionych splotów (Pokrzywiński, cl/Wróbel, vc/Grzybowski, pf, 1988); Przędzie się nić* (Wróbel, vc, 1991); Powtarzanka (Wielecki, cb/Siwak, Biela, 2 batt/Grudzień, pf, 1993); Przędzie się nić II (Bąkowski, vn, 1994); Tango (Nonstrom, 1994); Przędzie się nić (Wielecki, cb, 1995); Studium gestu (Mykietyn, cl/Rekść-Raubo, vc/Grzybowski, pf, 1995); Poemat kameralny* (Radziwonowicz, pf/Radziwonowicz, Staniak, 2 vn/Gubernat, cb, 1996); Studium gestu II (Mironiuk, pf, 1998; Grzybowski, pf, 2005); Credo, quia absurdum (Sojecka, taniec/taśma, 2002); Opened Series nr 4 (Wielecki, cb, 2008)

Wieniawski Henryk Fantazja na motywach z opery Faust Charlesa Gounoda op. 20 (Baeva, 2007); Polonez D-dur op. 4 (Baeva, vn/Karieva, pf, 2007)

Wilbye John Weep, weep mine eyes (The King’s Singer, s, 2001)

Williams sir Ralph Vaughan Rest (The King’s Singers, 2001); Over hill, overdale (Pro Forma/Wawruk, 2003)

Williams Spencer Basin StreetBlues(Jazz Makers, 2001)

Wiłkomirski Kazimierz Kwartet smyczkowy (Kwartet Wilanowski,1988)

Wincenty z Kielc Celebret Polonia (Bornus Consort/Bornus-Szczyciński, 1987)

Wiszniewski Zbigniew Für Cembalo (Bartkiewicz, cmb, 1986); Kwartet na pomort, kromorn, lutnię i perkusję (Ars Nova, 1987); Duo für 2 Violoncelli (Piwkowska, Wróbel, 1989); Ballade des Dames du temps jadis* (Armanowska, S/Koźlik, acc/Wiśniewski, VB, 1990)

von Wolkenstein Oswald Durch Barbarei Arabia, Geluch und heil, Der May (Ars Nova/Urbaniak, 1987)

Wróbel Piotr Sekstet (Camerata Vistula, 1999)

Wróblewski WaldemarPater noster – fragment oratorium Pokutnik z Osjaku (Bornus Consort, 1987)

Yamauchi Saori Oasis (Grzybowski, pf, 1995)

Zacara da Teramo Antonio Gloria „Ad ogni vento” (Ars Cantu, 2011)

Zalewski Krzysztof Aleksander Medytacje nad życiem i przemijaniem (Malanowicz, org, 1999)

Zgraja Krzysztof Flamenco Studies nr 1 (Długosz, fl, 2011)

Zieleński Mikołaj Offertoria et Communiones totius anni (Chór Kameralny AMiFC/Zimak, 1989); II Communiones totius anni (Pasiecznik, S/Malanowicz, org, 1998)

Zielińska Lidia:Dwa tańce (Amadeus/Duczmal, 1997)

Zieliński MaciejCapriccio (Pachlewski, cl/Łukaszewski, pf, 1999), Sonata na akordeon solo (Kuśmierski, 2000); Lutosławski in memoriam (Aleksandrowicz, ob/Gorczyca, pf, 2004); Sololis (Grzybowski, pf, 2005); Shining II (Wratislavia/Stanienda, 2008); Concello* (Strahl, vc/Amadeus/Mróz, 2013)

Zieliński MarcinConcertino (Pachlewski, cl/Chopin Academia Orchestra/Stanienda, 2005)

Zych PrzemysławDusza moja (Chór Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego/Strusińska, 2006)

Żeleński Władysław Kwartet fortepianowy c-moll (Adamek, pf/Kwartet Wilanów, 2002); Marsz uroczysty h-moll op. 44 (Warszawska Orkiestra Smyczkowa im. Z. Brzewskiego/Gębski, 2005)

Żółtowski Maciej2 Intermezzi (Łukaszewski, pf, 1999); Victimae paschali laudes (Schola Cantorum Gedanensis/Łukaszewski, 2000); Frühlingswinter i Wiepers Dorf (Kruszewski, Brt/Komar, cl/Grzybowski, pf, 2002)

 

 

INNE:

Filmy:  Koncert na Świętą Lipkę (1993) reżyseria: Jadwiga Skawińska (muz. Norbert

 Mateusz Kuźnik, 2010)

 Contra Bellum (1992) reżyseria: Norbert Mateusz Kuźnik, Jadwiga Skawińska (muz.

 Norbert Mateusz Kuźnik, 2010)

 Hekla (1992) reżyseria: Norbert Mateusz Kuźnik, Jadwiga Skawińska (muz. Norbert

 Mateusz Kuźnik, 2010)

Opary– muzyka intuicyjna (Kawalerowie Błotni, 2004)

Pieśni sakralne Żydów sefardyjskich: Yehudá aben Abbás – ‘Et ša ‘aré rason; Nostalgia y alabanza de Jerusalén; Abraham aben ‘Ezrá – Ki ešmera šabat; Sir hasirim (Pieśń nad pieśniami); Salomón aben Gabirol – Lešoni bonanta; Los siete hijos de Hana; Hayim Hacohen – Dodí yarad leganó; Yehudá Halevi – Yašen al teradam, Yede rašim; Eleja Adonay; Abraham Toledo – Noche de aljad; El arreglo dea la novia; Salomón Mosé Alaskar – Kol berué

Piosenki kurpiowskie: Mój świecie; Leciały gąseńki; Nie spodoba się; W kadzilańskiem boru; Nisko słonko nisko; Wyleciała dusza z ciała; W kościele bylim (Nowak, śpiew/Ars Nova/Urbaniak, 2002)

Rosyjskia muzyka chóralna XVI-XX w.: Śpiew stateczny XVI w. Do nieba oczy me wznoszę; Hymn Światłości cicha...; Zaśpiew ławry kijowsko-Pieczerskiej XVII w. Błogosławiony mąż; Zaśpiew grecki Błogosław, duszo moja, Panu

Śpiewy synagogalne (koncert z taśm magnetofonowych, 1990): Rceh beamcha (Sirota, śpiew); B’rosz Haszana tikotejwu (Kusewicki, śpiew); Kol Nidrei (Lorand, śpiew/Händler, harmonium); Jebi rocoun  (Lorand, śpiew/Kwartet wokalny „Asaph”); El male rachamim (Nachama, śpiew/Rias Chor); Ovinu Malkejnu (Kusewicki, śpiew); Shabat Shalom (Tucker, śpiew); Mekini meofor dol (Peerce, śpiew); Hallelujo (Rosenblatt, śpiew); Nachumu (Malovany, śpiew); Szalom Alejchem (Brasil, śpiew/zespół chasydów); B’kol simcho (zespół chasydów z Bełżca)

Negro spirituals: Nobody Knows (Gawara, A); Go Down, Moses (Myrczek, B); Swing Low, Sweet Chariot (Kumanek, Ms); Ezekiel Saw de Wheel (Kowalski, T), 1993.

Missa Luba - msza afrykańska (Szary, S/Wantuch, Nowakowski, 2 batt/Silesia/Szostak, 1993)

Traditional Jazz: Keep in Out;I Found New Baby; Rosetta;Margie (Jazz Makers, 2001)

TradycyjnaOh the Glory; Our God Is an Awesome God; Oh Come Let Us Adore Him; It Is To You (Clive Brown&The Shekinah Singers, 2002)

Tradycyjna(arr. Moses Hogan): Elijah Rock (Pro Forma/Wawruk, 2003)

 

____________________________________________________________________

* prawykonanie, ** prawykonanie całości utworu, ***prawykonanie – utwór zamówiony

  w ramach programu „Kolekcje – Zamówienia kompozytorskie”

 

 

 

1)Kwartet Wilanowski - obecnie Kwartet Wilanów

2)Orkiestra Kameralna PR i TV – obecnie Orkiestra Kameralna AMADEUS

3)Orkiestra Kameralna LEOPOLDINUM – obecnie Orkiestra Kameralna WRATISLAVIA

4)Chór Kameralny „Silesia” – obecnie Zespół Śpiewaków CAMERATA SILESIA

 

opr. Marta Skotnicka-Karska